Filezilla - en to eu translation catalogue (1647 entries)

en: %H:%M:%S elapsed
eu: %H:%M:%S igarota

en: %H:%M:%S left
eu: %H:%M:%S gelditzen da

en: %a - Account (Lines containing this will be omitted if not using Account logontype)
eu: %a - Kontua (Hau duten lerroak ezikusi egingo dira Kontu saiohaste-mota erabiltzen ez bada)

en: %d directory | %d directories
eu[0]: %d zuzenbide
eu[1]: %d zuzenbide

en: %d directory with its contents | %d directories with their contents
eu[0]: %d zuzenbide bere edukiekin
eu[1]: %d zuzenbide beren edukiekin

en: %d file | %d files
eu[0]: %d agiri
eu[1]: %d agiri

en: %d file. Total size: %s | %d files. Total size: %s
eu[0]: %d agiri. Neurria guztira: %s
eu[1]: %d agiri. Neurria guztira: %s

en: %d file. Total size: At least %s | %d files. Total size: At least %s
eu[0]: %d agiri. Neurria guztira: Gutxienez %s
eu[1]: %d agiri. Neurria guztira: Gutxienez %s

en: %d files added to queue
eu: %d agiri lerrora gehituta

en: %d second | %d seconds
eu[0]: %d segundu
eu[1]: %d segundu

en: %h - Host
eu: %h - Hostalaria

en: %p - Password
eu: %p - Sarhitza

en: %s - Certificate expired!
eu: %s - Egiaztagiria iraungituta!

en: %s - Not yet valid!
eu: %s - Ez da baliozkoa oraindik!

en: %s - Proxy user
eu: %s - Proxy erabiltzailea

en: %s and %s. Total size: %s
eu: %s eta %s. Neurria guztira: %s

en: %s and %s. Total size: At least %s
eu: %s eta %s. Neurria guztira: Gutxienez %s

en: %s could not be found. Without this component of FileZilla, SFTP will not work.
    
    Please download FileZilla again. If this problem persists, please submit a bug report.
eu: %s ezin da aurkitu. FileZilla-ren osagai hau gabe, SFTP-ak ez du lan egingo.
    
    Mesedez jeitsi FileZilla berriro. Arazo honek jarraitzen badu, mesedez aurkeztu akats jakinarazpen bat.

en: %s could not be found. Without this component of FileZilla, SFTP will not work.
    
    Possible solutions:
    - Make sure %s is in a directory listed in your PATH environment variable.
    - Set the full path to %s in the FZ_FZSFTP environment variable.
eu: %s ezin da aurkitu. FileZilla-ren osagai hau gabe, SFTP-ak ez du lan egingo.
    
    Ahalezko konponbideak:
    - Zihurtatu %s zure HELBURU inguru aldakorrean zerrendaturiko zuzenbide batean dagoela.
    - Ezarri helburu osoa %s-ra FZ_FZSFTP inguru aldakorrean.

en: %s with %d bits
eu: %s %d bit-rekin

en: %u - Username
eu: %u - Erabiltzaile-izena

en: %w - Proxy password
eu: %w - Proxy sarhitza

en: &Abort previous connection and connect in current tab
eu: Utzi aurreko elkarketa eta elkartu oraingo hegatsean

en: &About...
eu: &Honi buruz...

en: &Account:
eu: Kont&ua:

en: &Active
eu: A&ktiboa

en: &Add bookmark...
eu: &Gehitu lastermarka...

en: &Add files to queue
eu: Gehitu &agiriak lerrora

en: &Add keyfile...
eu: &Gehitu Giltza-agiria...

en: &Add to queue
eu: Gehitu &Lerrora

en: &Adjust server timezone offset:
eu: Zehaztu zerbitzariaren orduere&mu oreka:

en: &Always trust certificate in future sessions.
eu: &Betik fidatu egiaztagiriaz etorkizuneko saioetan.

en: &Always trust this host, add this key to the cache
eu: &Betik fidatu hostalari honetaz, gehitu giiltza hau katxera

en: &Always use default editor
eu: Beti&k erabili berezko editatzailea

en: &Always use selection for unassociated files
eu: &Betik erabili hautapena elkartugabeko agirientzat

en: &Always use this action
eu: &Betik erabili ekintza hau

en: &Ask your operating system for the external IP address
eu: &Galdetu zure sistema eragileari kanpoko IP helbidea

en: &Auto
eu: &Berez

en: &Autodetect
eu: Berez&-atzeman

en: &Binary
eu: Bi&narioa

en: &Binary prefixes using SI symbols. (e.g. 1 KB = 1024 bytes)
eu: &SI sinboloak erabiltzen dituzten aurrizki binarioak. (adib. 1 KB = 1024 bytes)

en: &Bookmarks
eu: Laster&markak

en: &Browse...
eu: &Bilatu...

en: &Burst tolerance:
eu: Ja&sangarritasun leherketa

en: &Cancel
eu: E&zeztatu

en: &Clear private data...
eu: &Garbitu datu pribatuak...

en: &Close
eu: It&xi

en: &Close FileZilla
eu: It&xi FileZilla

en: &Configure speed limits...
eu: &Itxuratu abiadura mugak...

en: &Configure...
eu: &Itxuratu...

en: &Connect
eu: &Elkartu

en: &Copy current connection to Site Manager...
eu: &Kopiatu oraingo elkarketa Gune Kudeatzailera...

en: &Copy to clipboard
eu: &Kopiatu gakora

en: &Crash
eu: &Matxura

en: &Create directory
eu: Sortu &zuzenbidea

en: &Create new tab
eu: Sortu &hegats berria

en: &Debug
eu: &Garbiketa

en: &Debug information in message log:
eu: &Garbiketa argibideak mezu oharrean:

en: &Default editor:
eu: &Berezko editatzailea:

en: &Default file exists action...
eu: &Berezko ekintza badagoen agiriarentzat...

en: &Delay between failed login attempts:
eu: &Atzerapena huts egindakosasio haste saiakera artean:

en: &Delete
eu: E&zabatu

en: &Delete symlink
eu: Ezabatu &Sinblotura

en: &Directory comparison
eu: &Zuzenbide alderaketa

en: &Discard local file then download and edit file anew
eu: &Baztertu tokiko agiria ondoren jeitsi eta editatu agiria berriro

en: &Disconnect
eu: &Eten

en: &Disconnect from server
eu: Eten elkarketa &zerbitzaritik

en: &Display momentary transfer speed instead of average speed
eu: Erakutsi &uneko eskualdaketa abiadura bataz-besteko abiaduraren ordez

en: &Display size in bytes
eu: &Erakutsi neurria byte-tan

en: &Do not remember passwords (recommended)
eu: E&z gogoratu sarhitzak (gomendatua)

en: &Don't show this dialog again.
eu: &Ez erakutsi elkarrizketa hau berriro.

en: &Don't use external IP address on local connections.
eu: Ez e&rabili kanpoko IP helbiderik tokiko elkarketetan.

en: &Double-click action on files:
eu: Klik-&bikoitz ekintza agirietan:

en: &Download
eu: &Jeitsi

en: &Download to:
eu: Jeitsi &hona:

en: &Download...
eu: &Jeitsi...

en: &Downloads:
eu: &Jeisketak:

en: &Edit
eu: &Editatu

en: &Edit filter rules...
eu: &Editatu iragazki arauak...

en: &Enable
eu: &Gaitu

en: &Enable speed limits
eu: &Gaitu abiadura mugak

en: &Encoding:
eu: &Kodeaketa:

en: &Encryption:
eu: Enk&riptaketa:

en: &Enter custom command...
eu: &Sartu norbere agindua...

en: &Establish connection in a new tab
eu: Ezarri &elkarketa hegats berri batean

en: &Execute
eu: &Exekutatu

en: &Export Site Manager entries
eu: Esportatu &Gune Kudeaketa sarrerak

en: &Export...
eu: E&sportatu...

en: &Fall back to active mode
eu: &Itzuli modu aktibora

en: &File
eu: &Agiria

en: &File Attributes...
eu: &Agiri Ezaugarriak...

en: &File permissions...
eu: &Agiri baimenak...

en: &File:
eu: &Agiria:

en: &Filter conditions:
eu: Iragazki baldi&ntzak:

en: &Filter sets:
eu: &Iragazki ezarpenak:

en: &Filters:
eu: &Iragazkiak:

en: &Finish editing and delete local file
eu: &Amaitu edizioa eta ezabatu tokiko agiria

en: &Flatten remote paths, download all contained files directly into target directory
eu: &Lautu hurruneko helburuak, jeitsi agiri guztiak zuzenean xede zuzenbide barnera

en: &Follow symlink, delete target directory contents
eu: &Hurrengo sinblotura, ezabatu xede zuzenbideko edukiak

en: &Get external IP address from the following URL:
eu: &Lortu kanpoko IP helbidea hurrengo URL-tik:

en: &Getting help...
eu: &Lortu laguntza...

en: &Global bookmark
eu: &Lastermarka orokorra

en: &HTTP/1.1 using CONNECT method
eu: H&TTP/1.1 ELKARKETA metodoa erabiliz

en: &Help
eu: &Laguntza

en: &Hide identical files
eu: &Ezkutatu agiri berdinak

en: &Highest
eu: &Handiena

en: &Highest available port:
eu: Ataka eskuragarri &handiena:

en: &Host:
eu: Hostalaria&:

en: &IEC binary prefixes (e.g. 1 KiB = 1024 bytes)
eu: &IEC binario aurrizkiak (adib. 1 KiB = 1024 byte)

en: &ISO 8601 (example: 2007-09-15)
eu: &ISO 8601 (adibidea: 2007-09-15)

en: &Import...
eu: &Inportatu...

en: &Inherit system's filetype associations
eu: Ondorengotu sistemaren agirimota elkarketak

en: &Install new version
eu: Ezarri &bertsio berria

en: &Keep remote path structure relative to search root
eu: &Heutsi hurruneko helburu egitura erlatiboari erroa bilatzeko

en: &Layout of file and directory panes:
eu: &Agiri eta zuzenbide panelen antolakuntza:

en: &Limit local ports used by FileZilla
eu: &Mugatu FileZillak erabiltzeko tokiko atakak

en: &Limit number of simultaneous connections
eu: &Mugatu aldibereko elkarketa zenbatekoa

en: &Local directory tree
eu: T&okiko zuzenbide zuhaitza

en: &Local directory:
eu: &Tokiko zuzenbidea:

en: &Log to file
eu: &Oharreratu agirira

en: &Logon Type:
eu: Saio-haste &Mota:

en: &Logontype:
eu: &Saio-haste-mota:

en: &Low
eu: &Apala

en: &Manage bookmarks...
eu: &Kudeatu lastermarkak...

en: &Manual transfer...
eu: &Eskuzko eskualdaketa...

en: &Maximum number of connections:
eu: Gehi&nezko elkarketa zenbatekoa:

en: &Maximum number of retries:
eu: &Gehinezko sarrera zenbatekoa:

en: &Message log
eu: &Mezu oharra

en: &Minimize to tray
eu: &Ikurtu erretilura

en: &Name sorting mode:
eu: Izen antolaketa &modua:

en: &Name:
eu: &Izena:

en: &Network configuration wizard...
eu: &Sare itxurapen laguntzailea...

en: &New
eu: &Berria

en: &New Site
eu: &Gune Berria

en: &New version available!
eu: &Bertsio berri bat eskuragarri!

en: &Next >
eu: &Hurrengoa >

en: &No
eu: &Ez

en: &None
eu: &Ezer ez

en: &Normal
eu: &Arrunta

en: &Numeric value:
eu: &Zenbakizko balioa:

en: &OK
eu: &Ongi

en: &OPEN
eu: &IREKI

en: &Open
eu: &Ireki

en: &Overwrite
eu: &Gainidatzi

en: &Passive
eu: &Pasiboa

en: &Password:
eu: &Sarhitza

en: &Play sound
eu: &Irakurri soinua

en: &Port:
eu: A&taka:

en: &Preserve timestamps of transferred files
eu: &Heutsi eskualdaturiko agirien denbora-irarketei

en: &Queue
eu: &Lerroa

en: &Quickconnect
eu: Elkarketa&-azkarra

en: &Quickconnect bar
eu: &Elkarketa-azkarra barra

en: &Read
eu: &Irakurri

en: &Reconnect
eu: &Berrelkartu

en: &Refresh
eu: &Berritu

en: &Remember password until FileZilla is closed
eu: &Gogoratu sarhitzak FileZilla itxi arte

en: &Remember passwords
eu: &Gogoratu sarhitzak

en: &Remote directory:
eu: &Hurruneko zuzenbidea:

en: &Remote path:
eu: Hur&runeko helburua:

en: &Remove
eu: &Kendu

en: &Remove key
eu: &Kendu giltza

en: &Remove selected
eu: &Kendu hautaturikoa(k)

en: &Rename
eu: Be&rrizendatu

en: &Rename...
eu: &Berrizendatu...

en: &Reopen local file
eu: &Berrireki tokiko agiria

en: &Replace invalid characters with:
eu: &Ordeztu baliogabeko hizkiak honekin:

en: &Report a bug...
eu: &Jakinarazi akats bat...

en: &Reset and requeue all
eu: &Berrezarri eta lerrokatu denak

en: &Restart Wizard
eu: &Berrekin Laguntzailea

en: &Resume
eu: &Berrekin

en: &Run command...
eu: &Ekin agindua...

en: &Run configuration wizard now...
eu: &Ekin itxurapen laguntzailea orain...

en: &Run update check now...
eu: &Ekin eguneraketa egiaztapena orain...

en: &SITE
eu: G&UNEA

en: &SOCKS 5
eu: SO&CKS 5

en: &Save as...
eu: &Gorde honela...

en: &Search
eu: &Bilatu

en: &Search remote files...
eu: B&ilatu hurruneko agiriak...

en: &Select Entry:
eu: &Hautatu Sarrera:

en: &Select language:
eu: &Hautatu hizkuntza:

en: &Select the columns that should be displayed:
eu: &Hautatu erakutsi behar diren zutabeak:

en: &Server
eu: &Zerbitzaria

en: &Settings
eu: &Ezarpenak

en: &Settings...
eu: &Ezarpenak...

en: &Show debug menu
eu: &Erakutsi garbiketa menua

en: &Show detailed log
eu: &Erakutsi xehetasun oharra

en: &Show message
eu: &Erakutsi mezua

en: &Show timestamps in message log
eu: &Erakuktsi denbora-irarketak mezu oharrean

en: &Site Manager...
eu: &Gune Kudeatzailea...

en: &Site-specific bookmark
eu: G&une-bereizi lastermarka

en: &Skip
eu: &Jauzi

en: &Speed limits
eu: &Abiadura mugak

en: &Start transfer immediately
eu: &Hasi eskualdaketa berehala

en: &Swap local and remote panes
eu: Elkarraldatu tokiko eta hurruneko &panelak

en: &TLS Ciphers
eu: &TLS Zifraketak

en: &Test
eu: &Aztertu

en: &Theme:
eu: &Azalgaia:

en: &Transfer
eu: Es&kualdatu

en: &Transfer mode:
eu: &Eskualdaketa modua:

en: &Transfer queue
eu: Esk&ualdaketa lerroa

en: &Treat dotfiles as ASCII files
eu: T&ratatu dotagiriak ASCII agiri bezala

en: &Unedit
eu: &Deseditatu

en: &Update cached key for this host
eu: &Eguneratu hostalari honentzat katxeaturiko giltza

en: &Upload
eu: &Igo

en: &Uploads:
eu: &Igoerak:

en: &Use custom program
eu: &Erabili norbere programa

en: &Use synchronized browsing
eu: Era&bili bilaketa aldiberetua

en: &Use system's default editor for text files
eu: E&rabili sistemaren idazki agirietarako berezko editatzailea

en: &Use the following IP address:
eu: &Erabili hurrengo IP helbidea:

en: &Use the server's external IP address instead
eu: &Erabili zerbitzariaren kanpoko IP helbidea ordez

en: &Use thousands separator
eu: Erabili &milako banantzailea

en: &User:
eu: Era&biltzailea:

en: &Username:
eu: E&rabiltzaile-izena:

en: &Version %s
eu: &Bertsioa %s

en: &View
eu: &Ikusi

en: &View/Edit
eu: &Ikusi/Editatu

en: &Watch locally edited files and prompt to upload modifications
eu: &Ikusi tokian editaturiko agiriak eta galdetu aldaketak igotzeko

en: &When checking for updates, check for:
eu: Eguneraketak egiaztatzerakoan, egiaztatu hau:

en: &Write
eu: &Idatzi

en: &Yes
eu: &Bai

en: '%s' does not exist or cannot be accessed.
eu: '%s' ez dago edo ez dago sarbiderik.

en: '%s' is not a directory.
eu: '%s' ez da zuzenbide bat.

en: 'Account' logontype not supported by selected protocol
eu: 'Kontua' saiohaste-mota ez dago eskuragarri hautaturiko protokolorako.

en: 'Normal' and 'Account' logontypes are not available, using 'Ask for password' instead.
eu: 'Arrunta' eta 'Kontua' saiohaste-motak ez daude eskuragarri, 'Galdetu sarhitza' erabiltzen ordez.

en: 'Normal' and 'Account' logontypes are not available. Your entry has been changed to 'Ask for password'.
eu: 'Arrunta' eta 'Kontua' saiohaste-motak ez daude eskuragarri, Zure sarrera 'Galdetu sarhitza'-ra aldatu da.

en: 'quote' is usually a local command used by commandline clients to send the arguments following 'quote' to the server. You might want to enter the raw command without the leading 'quote'.
eu: 'aipamena' arrunt agindulerro bezeroek zerbitzariari argumentoak 'aipamea'-z jarraiturik bidaltzeko erabiltzen duten tokiko agindu bat da. Badaiteke zuk idazki agindua sartu nahi izatea 'aipamen' buru gabe.

en: (%d object filtered) | (%d objects filtered)
eu[0]: (%d objetu iragazita)
eu[1]: (%d objetu iragazita)

en: (0 for no limit)
eu: (0 mugagabe)

en: (0-999 seconds)
eu: (0-999 segundu)

en: (5-9999, 0 to disable)
eu: (5-9999, 0 ezgaitzeko)

en: (app-compat is set to %d.%d)
eu: (app-compat ezarri da honela %d.%d)

en: (example: %H:%M)
eu: (adibidea: %H:%M)

en: (example: %Y-%m-%d)
eu: (adibidea: %Y-%m-%d)

en: (in %s/s)
eu: (honela %s/s)

en: --:--:-- left
eu: --:--:-- gelditzen da

en: -c cannot be used together with an FTP URL.
eu: -c ezin da FTP URL batekin batera erabili.

en: -l can only be used together with an FTP URL.
eu: -l FTP URL batekin batera bakarrik erabili daiteke.

en: -s and -c cannot be present at the same time.
eu: -s eta -c ezin dira aldiberean egon

en: -s cannot be used together with an FTP URL.
eu: -s ezin da FTP URL batekin batera erabili.

en: 0 - None
eu: 0 - Ezer ez

en: 1 - Warning
eu: 1 - Oharrak

en: 2 - Info
eu: 2 - Argibideak

en: 3 - Verbose
eu: 3 - Berritsua

en: 4 - Debug
eu: 4 - Garbiketa

en: < &Back
eu: < &Atzera

en: A bookmark with the entered name already exists. Please enter an unused name.
eu: Jadanik badago sartutako izena duen lastermarka bat. Mesedez sartu erabili gabeko izen bat

en: A default editor needs to be set.
eu: Berezko editatzaile bat ezerri beharra dago.

en: A directory cannot be dragged into one of its subdirectories.
eu: Zuzenbide bat ezin da bere azpizuzenbideetako batera arrastatu.

en: A few servers don't allow passive mode or are misconfigured. In such cases you would have to use active mode. In active mode, FileZilla opens a port and asks the server to connect to it.
eu: Zerbitzari gutxi batzuek ez dute modu pasiboa ahalbidetzen edo desitxuratuta daude. Horrelakoetan modu aktiboa erabili behar duzu. Modu aktiboan, FileZillak ataka bat ireki eta zerbitzariari galdetzen dio berarekin elkartzeko.

en: A file previously opened has been changed.
eu: Aurretik irekitako agiri bat aldatua izan da.

en: A file with that name is already being transferred.
eu: Izen hori duen agiri batek jadanik hasita du eskualdaketa.

en: A file with that name is still being edited. Please close it and try again.
eu: Oraindik izen horrekin editatzen ari den agiri bat dago. Mesedez itxi eta saiatu berriro.

en: A local filename could not be decoded.
    Please make sure the LC_CTYPE (or LC_ALL) environment variable is set correctly.
    Unless you fix this problem, files might be missing in the file listings.
    No further warning will be displayed this session.
eu: Tokiko agirizen bat ezin da dekodeatu.
    Mesedez zihurtatu LC_CTYPE (edo LC_ALL) inguru aldaera zuzen ezarrita dagoela.
    Arazo hau zuzentzen ez baduzu, agiriak galdu egin daitezke agiri zerrendapenetatik.
    Ez da ohar gehiago erakutsiko saio honetan.

en: A new version of FileZilla is available:
eu: FileZilla bertsio berri bat eskuragarri dago:

en: A proper server always shows all files, but some broken servers hide files from the user. Use this option to force the server to show all files.
eu: Zerbitzari egoki batek betik erakusten ditu agiri guztiak, baina zenbait zerbitzari hautsik erabiltzaile agiriak ezkutatzen dituzte. Erabili aukera hau zerbitzaria agiri guztiak erakustera behartzeko.

en: A proper server does not require this. Contact the server administrator if you need this.
eu: Zerbitzari egoki batek ez du hau behar. Jarri harremanetan zerbitzari administratzailearekin hau behar baduzu.

en: A remote operation is in progress and synchronized browsing is enabled.
    Disable synchronized browsing and continue changing the local directory?
eu: Hurruneko eragiketa garatzen ari da eta bilaketa aldiberetua gaituta dago.
    Ezgaitu bilaketa aldiberetua eta jarraitu tokiko zuzenbidea aldatzen?

en: A&SCII
eu: &ASCII

en: A&dd
eu: &Gehitu

en: A&llow resume of ASCII files
eu: &Ahalbidetu ASCII agirien berrekitea

en: A&pply only to downloads
eu: Ezarri &jeisketei bakarrik

en: A&pply only to uploads
eu: Ezarri &igoerei bakarrik

en: A&pply to all files and directories
eu: Ezarri &agiri eta zuzenbide guztiei.

en: A&utomatically remove successful transfers
eu: &Berezgaitasunekz kendu ongi buruturiko eskualdaketak

en: About FileZilla
eu: FileZilla-ri buruz

en: Above the file lists
eu: Agiri zerrenden gainean

en: Account
eu: Kontua

en: Action after queue &completion
eu: &Lerroa osatu ondorengo ekintza

en: Action on selected file:
eu: Ekintza hautaturiko agirian:

en: Action to perform:
eu: Egiteko ekintza:

en: Action:
eu: Ekintza:

en: Active mode
eu: Modu aktiboa

en: Active mode FTP test failed. FileZilla does not know the correct external IP address.
eu: Modu aktiboko FTP azterketa hutsegitea. FileZillak ez du kanpoko IP helbide zuzena ezagutzen.

en: Active mode FTP test failed. FileZilla does not know the correct external IP address. In addition to that, your router has modified the sent address.
eu: Modu aktiboko FTP azterketa hutsegitea. FileZillak ez du kanpoko IP helbide zuzena ezagutzen. Gainera, zure bideratzaileak bidalitako helbidea aldatu du.

en: Active mode FTP test failed. FileZilla knows the correct external IP address, but your router or firewall has misleadingly modified the sent address.
eu: Modu aktiboko FTP azterketa hutsegitea. FileZillak kanpoko IP helbide zuzena ezagutzen du, baina zure bideratzaileak edo suhesiak bidalitako helbidea gaizkiulertuz aldatu du.

en: Active mode IP
eu: Modu aktibo IP-a

en: Add files to &queue only
eu: &Gehitu agiriak lerrora bakarrik

en: Add selected directory to the transfer queue
eu: Gehitu hautaturiko zuzenbidea eskualdaketa lerrora

en: Add selected files and folders to the transfer queue
eu: Gehitu hautaturiko agiriak eta agiritegiak eskualdaketa lerrora

en: Add to queue
eu: Gehitu lerrora

en: Address type not supported
eu: Helbide mota ez dago sostengaturik

en: Advanced
eu: Aurreratua

en: Advice: Unless you want to test new features, please keep using stable versions only. Beta versions and nightly builds are development versions meant for testing purposes. Nightly builds of FileZilla may not work as expected and might even damage your system. Use beta versions and nightly builds at your own risk.
eu: Oharra: Ezaugarri berriak aztertzea nahi ez badituzu, mesedez jarraitu bertsio egonkorrak bakarrik erabiltzen. Beta bertsioak eta gau eraiketak azterketa asmoetarako garapen bertsioak dira. FileZilla-ren gau bertsioek badaiteke itxaron bezala lan ez egitea eta zure sistema kaltetu dezakete. Erabili beta bertsioak eta gau eraiketak zeure arriskupean.

en: Al&ways perform this action
eu: &Betik burutu ekintza hau

en: Algorithm:
eu: Algoritmoa:

en: All files have been successfully transferred
eu: Agiri guztiak ongi eskualdatu dira

en: All ports in the given range have to be between 1024 and 65535.
eu: Emaniko ataka guztiak 1024 eta 65535 arteko mailan egon behar dira.

en: All transfers have finished. %d file could not be transferred. | All transfers have finished. %d files could not be transferred.
eu[0]: Eskualdaketa denak amaitu dira. %d agiri ezin izan dira eskualdatu.
eu[1]: Eskualdaketa denak amaitu dira. %d agiri ezin izan dira eskualdatu.

en: Allow &fall back to other transfer mode on failure
eu: A&halbidetu beste eskualdaketa modu batera itzultzea hutsegitean

en: Allow fallback to other transfer mode on failure
eu: Ahalbidetu beste eskualdaketa modu batera itzultzea hutsegitean

en: Already connected
eu: Jadanik elkarturik

en: Alternatively you can use the Pageant tool from PuTTY to manage your keys, FileZilla does recognize Pageant.
eu: Aukeran Pageant tresna erabili dezakezu PuTTY-tik zure giltzak kudeatzeko, FileZillak ez du Pageant ezagutzen.

en: Alternatively you can use your system's SSH agent. To do so, make sure the SSH_AUTH_SOCK environment variable is set.
eu: Aukeran zure sistemaren SSH ordezkaria erabili dezakezu. Hori egiteko, zihurtatu SSH_AUTH_SOCK inguru aldaera ezarrita dagoela.

en: Alternatively, you can also download the latest version from the FileZilla website:
eu: Aukeran, FileZilla-ren azken bertsioa ere jeistsi dezakezu FileZilla webgunetik:

en: An error occurred loading the transfer queue from "%s".
    Some queue items might not have been restored.
eu: Akats bat gertatu da "%s"-tik eskualdaketa lerroa gertatzerakoan.
    Lerroko zenbait gai badaiteke ez leheneratzea.

en: An error occurred saving the transfer queue to "%s".
    Some queue items might not have been saved.
eu: Akats bat gertatu da "%s"-tik eskualdaketa lerroa gordetzerakoan.
    Lerroko zenbait gai badaiteke ez gordetzea.

en: An item with the same name as the dragged item already exists at the target location.
eu: Jadanik badago arrastaturiko gaiaren izen bera duen gai bat xede kokalekuan.

en: Anonymous
eu: Izengabea

en: Another remote operation is already in progress, cannot change directory now.
eu: Beste hurruneko eragiketa bat jadanik garatzen ari da, ezinezkoa zuzenbidea orain aldatzea.

en: Any changes made in the Site Manager could not be saved.
eu: Gune Kudeatzailean egindako aldaketak ezin dira gorde.

en: Any changes made in the Site Manager will not be saved unless you repair the file.
eu: Gune Kudeatzailea egindako aldaketak ez dira gordeko agiria konpondu arte.

en: Any changes made to the filters could not be saved.
eu: Iragazkiek egindako aldaketak ezin dira gorde.

en: Any changes made to the filters will not be saved.
eu: Iragazkiek egindako aldaketak ez dira gordeko.

en: App&ly to directories only
eu: Ezarri &zuzenbideei bakarrik

en: Apply
eu: Ezarri

en: Apply to &current queue only
eu: Ezarri &oraingo lerroari bakarrik

en: Apply to &files only
eu: Ezarri a&giriei bakarrik

en: Archive
eu: Agiritegia

en: Argument buffer overflow
eu: Argumento bufferra gainezkatuta

en: As tab in the transfer queue pane
eu: Hegats bezala eskualdaketa lerro panelean

en: Ask for action
eu: Galdetu ekintza

en: Ask for password
eu: Galdetu sarhitza

en: Ask operating system for a port.
eu: Galdetu sistema eragileari ataka.

en: Ask your operating system for the external IP address
eu: Galdetu sistema eragileari kanpoko IP helbidea

en: Asking questions in the FileZilla forums
eu: Galderen erantzunak FileZilla eztabaidaguneetan

en: Associated program not found:
eu: Elkarturiko programa ez da aurkitu:

en: At least one filter condition is incomplete
eu: Gutxinez iragazki baldintza bat osatugabea da

en: At this point, all required information has been gathered.
eu: Puntu honetan, beharrezko argibide guztiak lortuak daude.

en: Attribute
eu: Ezaugarria

en: Authentication failed.
eu: Egiaztapen hutsegitea.

en: Author:
eu: Egilea:

en: Auto
eu: Berez

en: Automatic file type classification
eu: Berezgaitasunezko agiri mota sailkapena

en: Available sizes
eu: Neurri eskuragarriak

en: B <Unit symbol for bytes. Only translate first letter>
eu: B <Byte unitate sinboloa. Itzuli lehen hizkia bakarrik>

en: B&ypass proxy
eu: Proxytik igarogabe

en: Bad file descriptor
eu: Agiri azaltzaile okerra

en: Basic usage instructions
eu: Ohinarrizko erabilpen jarraipideak

en: Behaviour
eu: Jokabidea

en: Being edited
eu: Editatzerakoan

en: Beware! Certificate has been revoked
eu: Kontuz! Egiaztagiria ukatua izan da

en: Binary
eu: Binarioa

en: Blackboard
eu: Panelbeltza

en: Bookmark
eu: Lastermarka

en: Bookmark:
eu: Lastermarka:

en: Bookmarks
eu: Lastermarkak

en: Build date:
eu: Eraiketa eguna:

en: Build information
eu: Eraiketa argibideak

en: Business category:
eu: Negozio Kategoria:

en: By default uses any available local port to establish transfers in active mode. If you want to limit FileZilla to use only a small range of ports, please enter the port range below.
eu: Berez tokiko edozein ataka eskuragarri erabiltzen du eskualdaketak modu aktiboan ezartzeko. FileZilla ataka maila txiki bat erabiltzera mugatzea nahi baduzu, mesedez sartu ataka maila behean.

en: C&ancel current operation
eu: E&zeztatu oraingo eragiketa

en: C&lear all
eu: &Garbitu denak

en: C&opy URL(s) to clipboard
eu: K&opiatu URL-a(k) gakora

en: C&ustom
eu: Egile&a

en: C&ustom filetype associations:
eu: &Norbere agirimota elkarketak:

en: Calculating timezone offset of server...
eu: Zerbitzariaren ordu-eremu oreka kalkulatzen...

en: Can't read from file
eu: Ezin da irakurri agiritik

en: Can't write data to file.
eu: Ezin dira datuak agirira idatzi.

en: Can't write data to file: %s
eu: Ezinezkoa datuak agirira idaztea: %s

en: Cancel
eu: Ezeztatu

en: Cancel current operation
eu: Ezeztatu oraingo eragiketa

en: Cancels the current operation
eu: Oraingo eragiketa ezeztatzen du

en: Cannot access '%s', no media inserted or drive not ready.
eu: Ez dago '%s'-rako sarbiderik , ez da multimediarik txertatu edo gidagailua ez dago gertu.

en: Cannot add server to Site Manager
eu: Ezinezkoa zerbitzaria Gune Kudeatzailera gehitzea

en: Cannot assign requested address
eu: Ezin da eskaturiko helbidea esleitu

en: Cannot close tab while busy.
    Cancel current operation and close tab?
eu: Ezinezkoa hegatsa istea lanpetuta dagoela.
    Ezeztatu oraingo eragiketa eta itxi hegatsa?

en: Cannot compare directories, different filters for local and remote directories are enabled
eu: Ezinezkoa zuzenbideak alderatzea, tokiko eta hurruneko zuzenbide iragazki ezberdinak daude gaituta

en: Cannot compare directories, not connected to a server.
eu: Ezinezkoa zuzenbideak alderatzea, ez dago inongo zerbitzarira elkarturik

en: Cannot create new filter
eu: Ezinezkoa iragazki berri bat sortzea

en: Cannot edit file
eu: Ezin da agiria editatu

en: Cannot edit file, not connected to any server.
eu: Ezinezkoa agiria editatzea, ez dago inongo zerbitzira elkarturik.

en: Cannot edit file, remote path unknown.
eu: Ezinezkoa agiria editatzea, hurruneko helburu ezezaguna.

en: Cannot establish FTP connection to an SFTP server. Please select proper protocol.
eu: Ezin da FTP elkarketa ezarri SFTP zerbitzari batera. Mesedez hautatu protokolo egokia.

en: Cannot load Quickconnect bar from resource file
eu: Ezinezkoa Elkarketa-azkarra barra gertatzea baliabide agiritik

en: Cannot load keyfile
eu: Ezinezkoa giltzagiria gertatzea

en: Cannot load toolbar from resource file
eu: Ezinezkoa tresnabarra baliabide agiritik gertatzea

en: Cannot remember password
eu: Ezinezkoa sarhitza gogoratzea

en: Cannot rename entry
eu: Ezinezkoa sarrera berrizendatzea

en: Cannot rename file
eu: Ezinezkoa agiria berrizendatzea

en: Cannot resolve hostname to IPv4 address for use with SOCKS4 proxy.
eu: Ezin da hostalari-izena erabaki IPv4 hebidean SOCK4 proxyarekin erabiltzeko.

en: Cannot save filterset
eu: Ezinezkoa iragazki-ezarpena gordetzea

en: Cannot select filter
eu: Ezinezkoa iragazkia hautatzea

en: Cannot set file association
eu: Ezinezkoa agiri elkarketa ezartzea

en: Cannot show dialog
eu: Ezinezkoa elkarrizketa erakustea

en: Cannot view/edit selected file
eu: Ezinezkoa hautaturiko agiria ikustea/editatzea

en: Case insensitive
eu: Bereizi hizki xehe-larriak

en: Case insensitive (default)
eu: Hizki xehe-larri bereizketa (berezkoa)

en: Case sensitive
eu: Bereizi hizki xehe-larriak

en: Case sensitive (default)
eu: Hizki xehe-larri bereizketa (berezkoa)

en: Categories
eu: Kategoriak

en: Certificate and session data are not available yet.
eu: Egiaztagiria eta saio datuak ez daude eskuragarri oraindik.

en: Certificate details
eu: Egiaztagiri xehetasunak

en: Certificate in chain:
eu: Egiaztagiria kateetan:

en: Certificate issuer
eu: Egiaztagiri jaulkitzailea

en: Challenge:
eu: Erronka:

en: Change file attributes
eu: Aldatu agiri ezaugarriak

en: Change the file permissions.
eu: Aldatu agiri baimenak.

en: Changing logfile settings requires restart of FileZilla.
eu: Ohar-agiri ezarpenen aldaketak FileZillaren berrabiaraztea eskatzen du.

en: Character encoding issue
eu: Hizki-kode akatsa

en: Charset
eu: Hizkikodea

en: Check for &updates...
eu: &Egiaztatu eguneraketak...

en: Check for FileZilla &updates automatically:
eu: Egiaztatu File&Zilla eguneraketa berezgaitasunez:

en: Check for Updates
eu: Egiaztatu eguneraketarik dagoen

en: Check for newer versions of FileZilla
eu: Egiaztatu FileZilla bertsio berririk dagoen

en: Check for updates failed
eu: Hutsegitea eguneraketarik dagoen egiaztatzean

en: Check your login credentials. The entered password starts or ends with a space character.
eu: Egiaztatu zure saio-haste ezagutarazleak. Sartutako sarhitzak tarte batez hasten edo amaitzen da.

en: Check your login credentials. The entered username starts or ends with a space character.
eu: Egiaztatu zure saio-haste ezagutarazleak. Sartutako erabiltzaile-izena tarte batez hasten edo amaitzen da.

en: Checking for correct external IP address
eu: Egiaztatu kanpoko IP helbidea zuzena den

en: Checking for updates...
eu: Eguneraketarik dagoen egiaztatzen...

en: Checksum match on file %s
eu: Egiaztapen-batura bat dator %s

en: Checksum mismatch on file %s
eu: Egiaztapen-batura ez dator bat %s

en: Choose the default local directory
eu: Hautatu berezko tokiko zuzenbidea

en: Choose the local directory
eu: Hautatu tokiko zuzenbidea

en: Chunk data improperly terminated
eu: Chunk datua ezegoki amaituta

en: Cipher:
eu: Zifraketa:

en: Cl&ose tab
eu: It&xi hegatsa

en: Classic
eu: Klasikoa

en: Clear &Site Manager entries
eu: Garbitu &Gune Kudeatzaile sarrerak

en: Clear &layout cache
eu: Garbitu &antolakuntza katxea

en: Clear &quickconnect history
eu: Garbitu elkarketa-azkarra &historia

en: Clear &reconnect information
eu: Garbitu &berrelkarketa argibideak

en: Clear &transfer queue
eu: Garbitu &eskualdaketa lerroa

en: Clear history
eu: Garbitu historia

en: Clear private data
eu: Garbitu datu pribatuak

en: Clear quickconnect bar
eu: Garbitu elkarketa-azkarra barra

en: Click on Finish to save your configuration.
eu: Klikatu Amaitu zure itxurapena gordetzeako.

en: Client to server MAC:
eu: Bezerotik zerbitzarira MAC-a:

en: Client to server cipher:
eu: Bezeroa zerbitzari zifraketara:

en: Close &all other tabs
eu: It&xi beste hegats guztiak

en: Close FileZilla
eu: Itxi FileZilla

en: Close all running instances of FileZilla
eu: Itxi ekinean dauden FileZilla eskabide guztiak

en: Closes current tab
eu: Oraingo hegatsa isten du

en: Co&mments:
eu: Ai&pamenak:

en: Column properties
eu: Zutabe ezaugarriak

en: Column setup
eu: Zutabe ezarpena

en: Command and its arguments should be properly quoted.
eu: Aginduak eta bere argumentoak egoki aipatuak izan behar dira.

en: Command failed
eu: Agindu hutsegitea

en: Command not supported
eu: Agindua ez dago sostengatua

en: Command not supported by this protocol
eu: Agindua ez dago sostengaturik protokolo honetan

en: Command:
eu: Agindua:

en: Comment
eu: Aipamena

en: Common name:
eu: Izen arrunta:

en: Communication tainted by router or firewall
eu: Hartuemana bideratzaileak edo suhesiak kutsatuta

en: Compare &modification time
eu: &Alderatu aldaketa eguna

en: Compare file&size
eu: Alderatu agiri-&neurria

en: Comparison &threshold (in minutes):
eu: &Alderaketa muga (minututan)

en: Comparison threshold needs to be between 0 and 1440 minutes.
eu: Alderaketa muga 0 eta 1440 minutu artean egon behar da.

en: Compiled for:
eu: Biltzailea:

en: Compiled on:
eu: Bilduta:

en: Compiled with:
eu: Honekin bilduta:

en: Compiler flags:
eu: Biltzaile ikurrak:

en: Compressed
eu: Konprimituta

en: Concurrent transfers
eu: Aldibereko eskualdaketak

en: Conditions are c&ase sensitive
eu: Baldintzek hizki &xehe-larriak bereizten dituzte

en: Configuration test
eu: Itxurapen azterketa

en: Configure passive mode
eu: Itxuratu modu pasiboa

en: Configure port range
eu: Itxuratu ataka maila

en: Configuring FileZilla and your network
eu: FileZilla eta zure sarearen itxurapena

en: Confirm deletion
eu: Baieztatu ezabapena

en: Confirmation needed
eu: Baieztapena beharrezkoa

en: Congratulations, your configuration seems to be working.
eu: Zorionak, zure itxurapenak ongi lan egiten duela dirudi.

en: Connect bypassing proxy settings
eu: Elkartu proxy ezarpenetatik igarogabe

en: Connect in current tab
eu: Elkartu oraingo hegatsean

en: Connect in new tab
eu: Elkartu hegats berrian

en: Connect to specified Site Manager site
eu: Elkartu adierazitako Gune Kudeatzaile gunera

en: Connected
eu: Elkartuta

en: Connecting
eu: Elkartzen

en: Connecting to %s
eu: %s-ra elkartzen

en: Connecting to %s through proxy
eu: %s-ra elkartzen proxyan zehar

en: Connecting to %s...
eu: %s-ra elkartzen...

en: Connection
eu: Elkarketa

en: Connection aborted
eu: Elkarketa utzita

en: Connection attempt failed
eu: Elkarketa saiakera hutsegitea

en: Connection attempt failed with "%s", trying next address.
eu: Elkarketa saiakera hutsegitea "%s", hurrengo helbidearekin saiatzen.

en: Connection attempt failed with "%s".
eu: Elkarketa saiakera hutsegitea "%s".

en: Connection attempt interrupted by user
eu: Erabiltzaileak elkarketa saiakera eten du

en: Connection attempt timed out
eu: Elkarketa saiakera denboraz kanpo

en: Connection closed
eu: Elkarketa itxita

en: Connection closed by server
eu: Zerbitzariak elkarketa itxi du

en: Connection established, initializing TLS...
eu: Elkarketa ezarrita, TLS abiarazten...

en: Connection established, sending HTTP request
eu: Elkarketa ezarrita, HTTP eskabidea bildatzen

en: Connection established, waiting for welcome message...
eu: Elkarketa ezarrita, ongi etorri mezua itxaroten...

en: Connection lost
eu: Elkarketa galduta

en: Connection not allowed by ruleset
eu: Elkarketa ez dago ahalbideturik arau-ezarpenean

en: Connection refused
eu: Elkarketa baztertuta

en: Connection refused by server
eu: Zerbitzariak elkarketa baztertu du

en: Connection reset by network
eu: Sareak elkarketa itxi du

en: Connection reset by peer
eu: Hartzaileak elkarketa itxi du

en: Connection timed out
eu: Elkarketa denboraz kanpo

en: Connection timed out.
eu: Elkarketa denboraz kanpo.

en: Connection to server lost.
eu: Zerbitzariarekiko elkarketa galduta.

en: Connection with proxy established, performing handshake...
eu: Ezarrita proxyarekiko elkarketa, eskuematea egiten...

en: Connection with server got closed prematurely.
eu: Zerbitzariarekiko elkarketa goizegi itxi da.

en: Connection with the test server failed.
eu: Hutsegitea azterketa zerbitzariarekin elkarketatzerakoan.

en: Convert keyfile
eu: Bihutu giltza-agiria

en: Copy (%d) of %s
eu: Kopiatu (%d) -> %s-tik

en: Copy of %s
eu: Kopiatu -> %s

en: Copy the URLs of the selected items to clipboard.
eu: Kopiatu hautaturiko gaien URL-ak gakora.

en: Could not accept connection: %s
eu: Ezin da elkarketa onartu: %s

en: Could not add connection to Site Manager
eu: Ezin da Gune Kudeatzailerako elkarketa gehitu

en: Could not complete operation
eu: Ezin da eragiketa osatu

en: Could not connect to server
eu: Ezin da zerbitzarira elkartu

en: Could not connect to server: %s
eu: Ezin da zerbitzarira elkartu: %s

en: Could not convert command to server encoding
eu: Ezin da agindua zerbitzari kodeaketara bihurtu

en: Could not convert private key
eu: Ezin da giltza pribatua bihurtu

en: Could not copy URLs
eu: Ezin dira URL-ak kopiatu

en: Could not copy data
eu: Ezin dira datuak kopiatu

en: Could not create local file %s
eu: Ezin da tokiko agirira sortu %s

en: Could not determine the target of the Drag&Drop operation.
    Either the shell extension is not installed properly or you didn't drop the files into an Explorer window.
eu: Ezin da Arrastatu-eta-Askatu eragiketaren xedea zehaztu.
    Shell luzapena ez dago egoki ezarrita edo ezin dituzu agiriak askatu Explorer-en leiho batean.

en: Could not establish connection to server
eu: Ezin da elkarketarik ezarri zerbitzariarekin

en: Could not find the resource files for FileZilla, closing FileZilla.
    You can set the data directory of FileZilla using the '--datadir <custompath>' commandline option or by setting the FZ_DATADIR environment variable.
eu: Ezin dira FileZilla-rentzako baliabide agiriak aurkitu, FileZilla isten.
    FileZilla-ren datu zuzenbidea ezarri dezakezu '--datadir <norbere-helburua>' agindulerro aukera erabiliz edo FZ_DATADIR inguru aldakorra ezarriz.

en: Could not generate custom login sequence.
eu: Ezin da norbere ohar sekuentziarik sortu.

en: Could not get distinguished name of certificate issuer, gnutls_x509_get_issuer_dn failed
eu: Ezin da egiaztaturiko jaulkitzaile izena ezagutu, gnutls_x509_get_issuer_dn hutsegitea

en: Could not get distinguished name of certificate subject, gnutls_x509_get_dn failed
eu: Ezin da egiaztaturiko gai izena ezagutu, gnutls_x509_get_dn hutsegitea

en: Could not get full remote path.
eu: Ezin da hurreneko helburu osoa lortu.

en: Could not get reply from fzputtygen.
eu: Ezin da erantzunik lortu fzputtygen-tik.

en: Could not get temporary directory to download file into.
eu: Ezin da aldibaterako zuzenbidea lortu agiria bertara jeisteko.

en: Could not import peer certificates, gnutls_x509_crt_import failed
eu: Ezin dira hartzaile egiaztagiriak inportatu, gnutls_x509_crt_inportazio hutsegitea

en: Could not initialize structure for peer certificates, gnutls_x509_crt_init failed
eu: Ezin da hartzaile egiaztagirientzako egitura abiarazi,, gnutls_x509_crt_init hutsegitea

en: Could not load "%s", please make sure the file is valid and can be accessed.
    Any changes made in the Site Manager will not be saved.
eu: Ezin da "%s" gertatu, mesedez zihuratu agiria baliozkoa dela eta sarbidea duela.
    Gune Kudeatzailean eginiko aldaketak ez dira gordeko.

en: Could not load keyfile
eu: Ezin da giltzagiria gertatu

en: Could not load private key
eu: Ezin da giltza pribatua gertatu

en: Could not obtain corresponding local directory for the remote directory '%s'.
    Disable synchronized browsing and continue changing the remote directory?
eu: Ezin da dagokion tokiko zuzenbidea lortu '%s' hurruneko zuzenbidearentzat .
    Ezgaitu bilaketa aldiberetua eta jarraitu hurruneko zuzenbidea aldatzen?

en: Could not obtain corresponding local directory for the remote directory '%s'.
    Synchronized browsing has been disabled.
eu: Ezin da dagokion tokiko zuzenbidea lortu '%s' hurruneko zuzenbidearentzat .
    Bilaketa aldiberetua ezgaitua izan da.

en: Could not obtain corresponding remote directory for the local directory '%s'.
    Synchronized browsing has been disabled.
eu: Ezin da dagokion hurreneko zuzenbidea lortu '%s' tokiko zuzenbidearentzat .
    Bilaketa aldiberetua ezgaitua izan da.

en: Could not open clipboard
eu: Ezin da gakoa ireki

en: Could not open log file: %s
eu: Ezin da ohar agiria ireki: %s

en: Could not parse remote path.
eu: Ezin da hurreneko helburua aztertu.

en: Could not parse server address:
eu: Ezin da zerbitzari helbidea aztertu:

en: Could not read from socket: %s
eu: Ezin da socketik irakurri: %s

en: Could not read server item.
eu: Ezin da zerbitzari gaia irakurri.

en: Could not seek to offset %s within file
eu: Ezin da %s orekatzeko agiri gabe bilatu

en: Could not seek to the end of the file
eu: Ezin da agiri amaiera arte bilatu

en: Could not send command to fzputtygen.
eu: Agirimota arriskutsua

en: Could not spawn IO thread
eu: Ezin da SI haria sortu

en: Could not start proxy handshake: %s
eu: Ezin da proxy eskuematea hasi: %s

en: Could not start transfer
eu: Ezin da eskualdaketa hasi

en: Could not write "%s", any changes to the Site Manager could not be saved: %s
eu: Ezin da idatzi "%s", Gune Kudeatzaile aldaketak ezin dira gorde: %s

en: Could not write "%s", the bookmark could not be added: %s
eu: Ezin da idatzi "%s", lastermarka ezin da gehitu: %s

en: Could not write "%s", the global bookmarks could no be saved: %s
eu: Ezin da idatzi "%s", lastermarka orokorrak ezin dira gorde: %s

en: Could not write "%s", the queue could not be saved.
    %s
eu: Ezin da idatzi "%s", lerroa ezin da gorde.
    %s

en: Could not write "%s", the selected sites could not be exported: %s
eu: Ezin da idatzi "%s", hautaturiko guenak ezin dira esportatu: %s

en: Could not write "%s":
eu: Ezin da idatzi "%s":

en: Could not write keyfile: %s
eu: Ezin da giltzagiria idatzi: %s

en: Could not write to local file
eu: Ezin da tokiko agirira idatzi

en: Could not write to log file: %s
eu: Ezin da ohar agirira idatzi: %s

en: Could not write to socket: %s
eu: Ezin da idatzi socketera: %s

en: Country:
eu: Herrialdea:

en: Crashes FileZilla instantly. Only used to debug the exception handler
eu: FileZilla berehala matxuratzen du. Salbuespen kudeatzaile garbiketarako erabiltzen da bakarrik.

en: Crea&te new file
eu: &Sortu agiri berria

en: Create a new subdirectory in the current directory
eu: Sortu azpizuzenbide berri bat oraingo zuzenbidean

en: Create a new subdirectory in the current directory and change into it
eu: Sortu azpizuzenbide berri bat oraingo zuzenbidean eta aldatu bertara

en: Create a new, empty file in the current directory
eu: Sortu agiri huts berri bat oraingo zuzenbidean

en: Create director&y and enter it
eu: &Sortu zuzenbidea eta sartu hura

en: Create directory
eu: Sortu zuzenbidea

en: Create empty file
eu: Sortu agiri hutsa

en: Creating directory
eu: Zuzenbide sortzea

en: Creating directory '%s'...
eu: '%s' zuzenbidea sortzen...

en: Critical error
eu: Akats larria

en: Critical error:
eu: Akats larria:

en: Critical file transfer error
eu: Agiri eskualdaketa akats larria

en: Critical file transfer error after transferring %s in %s
eu: Agiri eskualdaketa akats larria %s -> %s eskualdatu ondoren

en: Current remote directory (%s) is not below the synchronization root (%s).
    Synchronized browsing has been disabled.
eu: Oraingo hurreneko zuzenbidea (%s) ez dago aldibereturiko erroaren (%s) azpian.
    Bilaketa aldiberetua ezgaitu egin da.

en: Current transfer type is set to ASCII.
eu: Oraingo eskualdaketa mota bezala ASCII ezarri da.

en: Current transfer type is set to automatic detection.
eu: Oraingo eskualdaketa mota berezgaitasunezko atzemate bezala ezarri da.

en: Current transfer type is set to binary.
eu: Oraingo eskualdaketa mota binariora ezarri da.

en: Cus&tom
eu: E&gilea

en: Custom filter set
eu: Norbere iragazki ezarpena

en: Custom server
eu: Norbere zerbitzaria

en: D&ata type
eu: &Datu mota

en: D&ecimal prefixes using SI symbols (e.g. 1 KB = 1000 bytes)
eu: &Hamarren aurrizkiak NS sinboloak erabiliz (adib. 1 KB = 1000 byte)

en: D&efault
eu: &Berezkoa

en: D&elete
eu: E&zabatu

en: D&isable all
eu: Ezgaitu &denak

en: D&o not save passwords
eu: &Ez gorde sarhitzak

en: D&ouble-click action on directories:
eu: &Klik-bikoitz ekintza zuzenbideetan:

en: D&uplicate
eu: Bi&koitza

en: DOS-like with virtual paths
eu: DOS-bezala helburu birtualekin

en: Dangerous filetype
eu: Agirimota arriskutsua

en: Data
eu: Eguna

en: Data socket closed too early.
eu: Datu socketa goizegi itxi da.

en: Date
eu: Eguna

en: Date formatting
eu: Egun heuskarria

en: Date/time format
eu: Egun/ordu heuskarria

en: Date/time unknown
eu: Egun/ordu ezezaguna

en: Debug
eu: Garbiketa

en: Debugging settings
eu: Garbiketa ezarpenak

en: Default &local directory:
eu: Berezko &tokiko zuzenbidea:

en: Default (Autodetect)
eu: Berez (Berez-atzeman)

en: Default editor not properly quoted.
eu: Berezko editatzailea ez dago egoki aipatuta.

en: Default file exists action
eu: Berezko ekintza dauden agirientzat

en: Default r&emote directory:
eu: Berezko h&urruneko zuzenbidea:

en: Default remote path cannot be parsed. Make sure it is a valid absolute path for the selected server type.
eu: Berezko hurruneko helburua ezin da aztertu. Zihurtatu baliozko helburu oso bat dela hautaturiko zerbitzari motarentzat.

en: Default system language
eu: Sistemaren berezko hizkuntza

en: Default transfer mode:
eu: Berezko eskualdaketa modua:

en: Default transfer type:
eu: Berezko eskualdaketa mota:

en: Default: http://ip.filezilla-project.org/ip.php
eu: Berezkoa: http://ip.filezilla-project.org/ip.php

en: Delay between failed connection attempts has to be between 1 and 999 seconds.
eu: Huts egindako elkarketa arteko saiakera 1 eta 999 segundu artekoa izan behar da.

en: Delaying connection for %d second due to previously failed connection attempt... | Delaying connection for %d seconds due to previously failed connection attempt...
eu[0]: Elkarketa %d segunduz atzeratzen aurretik huts egindako elkarketa saiakeragaitik...
eu[1]: Elkarketa %d segunduz atzeratzen aurretik huts egindako elkarketa saiakeragaitik...

en: Delete Site Manager entry
eu: Ezabatu Gune Kudeatzaile sarrera

en: Delete selected directory
eu: Ezabatu hautaturiko zuzenbidea

en: Delete selected files and directories
eu: Ezabatu hautaturiko agiriak eta zuzenbideak

en: Deleting "%s"
eu: "%s" ezabatzen

en: Deleting directories
eu: Zuzenbide ezabaketa

en: Deleting multiple unrelated directories is not yet supported
eu: Loturagabeko zuzenbideen ezabaketa anitza oraindik ez dago sostengaturik

en: Deleting symbolic link
eu: Lotura sinbolikoaren ezabaketa

en: Desktop
eu: Mahaigaina

en: Details
eu: Xehetasunak

en: Details for new key:
eu: Giltza berriarentzako xehetasunak:

en: Dire&ctories
eu: Z&uzenbideak

en: Direction
eu: Helbidea

en: Directory
eu: Zuzenbidea

en: Directory comparison
eu: Zuzenbide alderaketa

en: Directory comparison failed
eu: Zuzenbide alderaketa hutsegitea

en: Directory containing the logfile does not exist or filename is invalid.
eu: Ohar-agiria duen zuzenbidea ez dago edo agirizena baliogabea da.

en: Directory listing aborted by user
eu: Zuzenbide zerrendapena erabiltzileak utzita

en: Directory listing failed
eu: Zuzenbide zerrendatze hutsegitea

en: Directory listing filters
eu: Zuzenbide zerrendatze iragazkiak

en: Directory listing of "%s" successful
eu: "%s" zuzenbidea ongi zerrendatu da

en: Directory listing successful
eu: Zuzenbidea ongi zerrendatu da

en: Disa&ble all
eu: Ezgaitu de&nak

en: Disable synchronized browsing and continue changing the remote directory?
eu: Ezgaitu bilaketa aldiberetua eta jarraitu hurruneko zuzenbidea aldatzen?

en: Disable this option again if you will not be able to see the correct directory contents anymore.
eu: Ezgaitu aukera hau berriro ez bazara zuzenbide zuzeneko edukiak ikusteko gai izango.

en: Disconnect from server
eu: Eten zerbitzaritik

en: Disconnected from server
eu: Zerbitzaritik etenda

en: Disconnected from server: %s
eu: Zerbitzaritik etenda: %s

en: Disconnecting from previous server
eu: Aurreko zerbitzaritik etetzen

en: Disconnects from the currently visible server
eu: Orain ikusgarri den zerbitzaritik eteten du

en: Display about dialog
eu: Erakutsi honi buruz elkarrizketa

en: Do &not use default editor
eu: &Ez erabili berezko editatzailea

en: Do &nothing
eu: Ez &egin ezer

en: Do you really want to close FileZilla?
eu: Egitan nahi duzu FileZilla istea?

en: Do you really want to delete all Site Manager entries and the transfer queue?
eu: Egitan nahi duzu Gune Kudeatzaile sarrera guztiak eta eskualdaketa lerroa ezabatzea?

en: Do you really want to delete all Site Manager entries?
eu: Egitan nahi duzu Gune Kudeatzaile sarrera guztiak ezabatzea?

en: Do you really want to delete selected entry?
eu: Egitan nahi duzu ezabatzea hautaturiko sarrera?

en: Do you really want to delete the transfer queue?
eu: Egitan nahi duzu eskualdaketa lerroa ezabatzea?

en: Do you really want to send '%s' to the server?
eu: Egitan nahi duzu '%s' zerbitzarira bildatzea?

en: Documentation
eu: Agiritza

en: Don't use external IP address on &local connections.
eu: Ez erabili &kanpoko IP helbidea tokiko elkarketetan.

en: Dotfiles are filenames starting with a dot, e.g. .htaccess
eu: Puntu-agiriak puntuz hasten diren agirizenak dira, adib. .htaccess

en: Double-click action
eu: Klik-bikoitz ekintza

en: Download
eu: Jeitsi

en: Download &limit:
eu: Jeisketa &muga:

en: Download limit: %s/s
eu: Jeisketa muga: %s/s

en: Download limit: none
eu: Jeisketa muga: ezer ez

en: Download search results
eu: Jeisketa bilaketa emaitzak

en: Download selected directory
eu: Jeitsi hautaturiko zuzenbidea

en: Download selected files and directories
eu: Jeitsi hautaturiko agiriak eta zuzenbideak

en: Download speed: %s/s
    Upload speed: %s/s
eu: Jeisketa abiadura: %s/s
    Igoera abiadura: %s/s

en: Downloading
eu: Jeisketa

en: Downloading %s
eu: %s jeisten

en: Downloading multiple unrelated directories is not yet supported
eu: Loturagabeko zuzenbideen jeisketa anitza oraindik ez dago sostengaturik

en: Downloading search results
eu: Bilaketa emaitzak jeisten

en: Downloading update...
eu: Eguneraketa jeisten...

en: Drag&drop between different instances of FileZilla has not been implemented yet.
eu: &FileZilla eskabide ezberdinen arteko arrastatu-eta-askatu ez dago oraingik sostengatua.

en: Drag&drop between different servers has not been implemented yet.
eu: &Zerbitzari ezberdinen arteko arrastatu-eta-askatu ez dago oraingik sostengatua.

en: Dupl&icate
eu: Bik&oiztu

en: E&nable all
eu: Gait&u denak

en: E&nter directory
eu: &Sartu zuzenbidea

en: E&xecute
eu: E&xekutatu

en: E&xit
eu: I&rten

en: E-Mail:
eu: Post@:

en: Each filter needs at least one condition.
eu: Iragazki bakoitzak gutxienez baldintza bat behar du.

en: Edit filters
eu: Editatu iragazkiak

en: Edit the file with the configured editor and upload changes to the server.
eu: Editatu agiria itxuraturiko editatzailearekin eta igo aldaketak zerbitzarira.

en: Editing directories is not supported
eu: Zuzenbide editatzea ez dago sostengaturik

en: Editing failed
eu: Edizio hutsegitea

en: Editing search results
eu: Bilaketa emaitzak editatzen

en: Email:
eu: Post@

en: Empty command
eu: Agindua hustu

en: Empty command.
eu: Agindua hutsik.

en: Empty directory listing
eu: Zuzenbide zerrendapena hutsik

en: Empty directory.
eu: Zuzenbidea hutsik.

en: Empty file extension.
eu: Agiri luzapena hutsik.

en: Empty filter names are not allowed.
eu: Iragazki izena hutsik ez dago ahalbideturik.

en: Empty name
eu: Izena hutsik

en: Empty quoted string.
eu: Aipamen katea hutsik.

en: En&able all
eu: G&aitu denak

en: Enable invalid character &filtering
eu: G&aitu baliogabeko hizki iragazketa

en: Encrypted
eu: Enkriptatua

en: Encryption
eu: Enkriptaketa

en: Encryption details
eu: Enkriptaketa xehetasunak

en: End comparison and change sorting order?
eu: Amaitu alderaketa eta aldatu antolaketa ordena?

en: Enter &custom command...
eu: &Sartu norbere agindua...

en: Enter 0 for unlimited speed.
eu: Sartu 0 mugagabeko abiadurarako.

en: Enter command
eu: Sartu agindua

en: Enter custom command
eu: Sartu norbere agindua

en: Enter directory
eu: Sartu zuzenbidea

en: Enter filter name
eu: Sartu iragazki izena

en: Enter name for filterset
eu: Sartu izena iragazki-ezarpenarenerako

en: Enter new name for filterset
eu: Sartu izen berri bat iragazki-ezarpenerako

en: Enter password
eu: Idatzi sarhitza

en: Enter selected directory
eu: Sartu hautaturiko zuzenbidea

en: Enter the password for the file '%s'.
    Please note that the converted file will not be password protected.
eu: Sartu '%s' agiriarentzako sarhitza.
    Mesedez ohartu bihurtutako agiria ez dela sarhitzez babestua izango.

en: Enter the port on which the server listens.
    The default for FTP is 21, the default for SFTP is 22.
eu: Sartu zerbitzariek aditu behar duten ataka
    FTP-rako berezkoa 21, SFTP-rako berzkoa 22 da.

en: Enter username and password
eu: Sartu erabiltzaile-izena eta sarhitza

en: Error exporting settings
eu: Akatsa ezarpenak esportatzerakoan

en: Error importing
eu: Inportazio akatsa

en: Error loading queue
eu: Akatsa lerroa gertatzerakoan

en: Error loading xml file
eu: Akatsa xml agiria gertatzerakoan

en: Error saving queue
eu: Akatsa lerroa gordetzerakoan

en: Error starting program
eu: Akatsa programa abiarazterakoan

en: Error writing xml file
eu: Akatsa xml agiria idazterakoan

en: Error:
eu: Akatsa:

en: Example: png "c:\program files\viewer\viewer.exe" -open
eu: Adibidea: png "c:\programa agiriak\ikusgailua\ikusgailua.exe" -open

en: Examples
eu: Adibideak

en: Exe&cute
eu: E&xekutatu

en: Executable contains no version info, cannot check for updates.
eu: Exekutagarriak ez du bertsio argibiderik, ezin dira eguneraketak egiaztatu.

en: Export &Queue
eu: Esportatu &Lerroa

en: Export &Settings
eu: Esportatu &Ezarpenak

en: Export settings
eu: Esportatu Ezarpenak

en: F&ilter name:
eu: Iragazki iz&ena:

en: FTP - File Transfer Protocol
eu: FTP - Agiri Eskualdaketa Protokoloa

en: FTP - File Transfer Protocol with optional encryption
eu: FTP - Agiri Eskualdaketa Protokoloa aukerazko enkripataketarekin

en: FTP - Insecure File Transfer Protocol
eu: FTP - Agiri Eskualdaketa Protokolo Segurtasungabea

en: FTP Engine not initialized, can't connect
eu: FTP Gailua abiarazi gabe dago, ezin da elkartu

en: FTP Keep-alive
eu: FTP Heutsi-bizirik

en: FTP Proxy
eu: FTP Proxya

en: FTP URL
eu: FTP URL-a

en: FTP uses secondary connections for data transfers. These additional connections can be established in two ways.
eu: FTP-ak bigarren elkarketak erabiltzen ditu datu eskualdaketarako. Elkarketa gehigarri hauek bi bidetan ezarri daitezke.

en: FTPES - FTP over explicit TLS
eu: FTPS - FTP gain TLS esplizitoa

en: FTPS - FTP over implicit TLS
eu: FTPS - FTP gain TLS inplizitoa

en: Failed to change directory
eu: Hutsegitea zuzenbidea aldatzerakoan

en: Failed to change language
eu: Hutsegitea hizkuntza aldatzerakoan

en: Failed to copy or move sites
eu: Hutsegitea guneak kopiatu edo mugitzerakoan

en: Failed to create backup copy of xml file
eu: Hutsegitea xml agiriaren babeskopia sortzerakoan

en: Failed to create listen socket, aborting
eu: Hutsegitea aditze socketa sortzerakoan, uzten

en: Failed to create listening socket for active mode transfer
eu: Hutsegitea modu aktiboko eskualdaketa zerrendapen socketa sortzerakoan

en: Failed to get 'My Documents' path
eu: Hutsegitea 'Nire Agiriak' helburua lortzerakoan

en: Failed to get desktop path
eu: Hutsegitea mahaigain helburua lortzerakoan

en: Failed to get peer address of control connection, connection closed.
eu: Hutsegitea aginte elkarketa hartzaile helbidea lortzerakoan, elkarketa itxita.

en: Failed to get peer address of data connection, connection closed.
eu: Hutsegitea datu elkarketa hartzaile helbidea lortzerakoan, elkarketa itxita.

en: Failed to initialize FTP engine
eu: Hutsegitea FTP gailua abiarazterakoan

en: Failed to initialize TLS.
eu: Hutsegitea TLS abiarazterakoan

en: Failed to load panels, invalid resource files?
eu: Hutsegitea panelak gertatzerakoan, baliabide agiri baliogabeak?

en: Failed to load private key: %s
eu: Hutsegitea giltza pribatua gertatzerakoan: %s

en: Failed to open "%s" for appending/writing
eu: Hutsegitea "%s" eransteko/idazteko irekitzarakoan

en: Failed to open "%s" for reading
eu: Hutsegitea "%s" irakurtzeko irekitzarakoan

en: Failed to open "%s" for writing
eu: Hutsegitea "%s" idazteko irekitzarakoan

en: Failed to parse returned path.
eu: Hutsegitea itzulitako helburua aztertzerakoan.

en: Failed to receive data
eu: Hutsegitea datuak jasotzerakoan

en: Failed to retrieve directory listing
eu: Hutsegitea zuzenbide zerrendapena berreskuratzerakoan

en: Failed to retrieve external ip address, aborting
eu: Hutsegitea kanpoko ip helbidea berreskuratzerakoan, uzten.

en: Failed to retrieve external ip address, using local address
eu: Hutsegitea kanpoko ip helbidea berreskuratzerakoan, tokiko helbidea erabiltzen

en: Failed to retrieve local ip address.
eu: Hutsegitea tokiko ip helbidea berreskuratzerakoan.

en: Failed to retrieve local ip address. Aborting
eu: Hutsegitea tokiko ip helbidea berreskuratzerakoan. Uzten.

en: Failed to retrieve the external IP address.
eu: Hutsegitea kanpoko ip helbidea berreskuratzerakoan.

en: Failed to send command.
eu: Hutsegitea agindua bidaltzerakoan.

en: Failed to set language to %s (%s), using default system language
eu: Hutsegitea %s (%s) hizkuntza ezartzerakoan, sistemaren berezko hizkuntza erabiltzen

en: Failed to set language to %s (%s), using default system language (%s, %s).
eu: Hutsegitea %s (%s) hizkuntza ezartzerakoan, sistemaren berezko hizkuntza erabiltzen (%s, %s).

en: Failed to set language to %s (%s), using default system language.
eu: Hutsegitea %s (%s) hizkuntza ezartzerakoan, sistemaren berezko hizkuntza erabiltzen.

en: Failed to set language to %s, using default system language
eu: Hutsegitea %s hizkuntza ezartzerakoan, sistemaren berezko hizkuntza erabiltzen

en: Failed to set language to %s, using default system language (%s, %s).
eu: Hutsegitea %s hizkuntza ezartzerakoan, sistemaren berezko hizkuntza erabiltzen (%s, %s).

en: Failed to set language to %s, using default system language.
eu: Hutsegitea %s hizkuntza ezartzerakoan, sistemaren berezko hizkuntza erabiltzen.

en: Failed to validate settings
eu: Hutsegitea ezarpenak balioztatzerakoan

en: Failed to verify peer certificate
eu: Hutsegitea hartzaile egiaztagiria egiaztatzerakoan

en: Failed to write to file %s
eu: Hutsegitea %s agirira idazterakoan

en: Failed to write xml file
eu: Hutsegitea xml agirira idazterakoan

en: Failed transfers
eu: Huts egindako eskualdaketak

en: Fall back to active mode
eu: Itzuli modu aktibora

en: Fil&e:
eu: A&giria:

en: Fil&es
eu: &Agiriak

en: File
eu: Agiria

en: File Types
eu: Agiri Motak

en: File descriptor not a socket
eu: Agiri azaltzailea ez da socket bat

en: File does not contain any importable data.
eu: Agirak ez dut inportagarria den daturik.

en: File editing
eu: Agiri edizioa

en: File exists
eu: Agiria badago

en: File exists action
eu: Badagoen agirirako ekintza

en: File has changed
eu: Agiria aldatu egin da

en: File lists
eu: Agiri zerrendak

en: File not found
eu: Agiria ez da aurkitu

en: File search
eu: Agiri bilaketa

en: File transfer aborted by user
eu: Agiri eskualdaketa erabiltzaileak utzita

en: File transfer aborted by user after transferring %s in %s
eu: Agiri eskualdaketa erabiltzaileak utzita %s -> %s eskualdatu ondoren

en: File transfer failed
eu: Agiri eskualdaketa hutsegitea

en: File transfer failed after transferring %s in %s
eu: Agiri eskualdaketa hutsegitea %s -> %s eskualdatu ondoren

en: File transfer skipped
eu: Agiri eskualdaketa jauzita

en: File transfer successful
eu: Agiria ongi eskualdatu da

en: File transfer successful, transferred %s in %s
eu: Agiria ongi eskualdatu da, eskualdatuta %s %s-an

en: File transfers still in progress.
eu: Agiri eskualdaketa oraindik garatzen.

en: File would transfer with ASCII data type.
eu: Agiria ASCII datu motarekin eskualdatzen da.

en: File would transfer with binary data type.
eu: Agiria binario datu motarekin eskualdatzen da.

en: FileZilla Error
eu: FileZilla Akatsa

en: FileZilla can now test your configuration to ensure everything is configured properly.
eu: FileZillak orain zure itxurapena aztertu dezake dena egoki itxuratuta dagoela zihurtatzeko.

en: FileZilla is already connected to a server.
eu: FileZilla jadanik zerbitzari batera elkarturik dago.

en: FileZilla needs to be restarted for the language change to take effect.
eu: FileZilla berrabiarazia izan behar da hizkuntza aldaketak eragina izan dezan.

en: FileZilla updates
eu: FileZilla eguneraketak

en: Filelist status &bars
eu: Agiri-zer&renda egoera barra

en: Filename
eu: Agirizena

en: Filename &filters...
eu: &Agirizen iragazkiak...

en: Filename cannot be constructed for directory %s and filename %s
eu: Agirizena ezin da %s zuzenbiderako eta %s agirizenerako eraiki

en: Filename invalid
eu: Agirizen baliogabea

en: Filename unchanged
eu: Agirizen aldatugabea

en: Filename:
eu: Agirizena:

en: Filenames may not contain any of the following characters: / * ? < > |
eu: Agirizenek ezin dute hurrengo hizkietako bat ere eduki: / * ? < > |

en: Filenames may not contain any of the following characters: / \ : * ? " < > |
eu: Agirizenek ezin dute hurrengo hizkietako bat ere eduki: / \ : * ? " < > |

en: Files currently being edited
eu: Orain editatzen ari diren agiriak

en: Filesize
eu: Agiri-neurria

en: Filesize format
eu: Agirineurri heuskarria

en: Filetype
eu: Agirimota

en: Filetype associations
eu: Agirmota elkarketak

en: Filter applies to:
eu: Agiriak hemen ezarrita:

en: Filter invalid characters in filenames
eu: Iragazki hizki baliogabeak agirizenetan

en: Filter name already exists
eu: Agiri izena jadanik badago

en: Filter out items matching all of the following
eu: Iragazi hurrengo hauetako guztiekin bat datozen gaiak

en: Filter out items matching any of the following
eu: Iragazi hurrengo hauetako bakarren batekin bat datozen gaiak

en: Filter out items matching none of the following
eu: Iragazi hurrengo hauetako bat ere ezekin bat datozen gaiak

en: Filter set already exists
eu: Iragazki ezarpena jadanik badago

en: Filter the directory listings
eu: Iragazi zuzenbide zerrendapenak

en: Filter validation failed
eu: Iragazki balioztapen hutsegitea

en: Find &files
eu: Bailatu &agiriak

en: Find d&irectories
eu: Bilatu &zuzenbideak

en: Fingerprint (SHA-1):
eu: Hatzmarka (SHA-1):

en: Fingerprint:
eu: Hatzmarka:

en: Firewall and router configuration wizard
eu: Suhesi eta bideratzaile itxurapen laguntzailea

en: For more detailed information about what these options do, please run the network configuration wizard.
eu: Aukera honek zer egiten duen argibide gehiagorako, mesedez ekin sare itxuratzaile laguntzailea.

en: For reliability you should specify a range of at least 10 ports.
eu: Fidagarritasun gehiagorako gutxinez 10 atakako maila bat eman behar duzu.

en: For this session the default settings will be used. Any changes to the settings will not be saved.
eu: Saio honetarako berezko ezarpenak erabiliko dira. Ezarpenen aldaketak ez dira gordeko.

en: Force &UTF-8
eu: Behartu &UTF-8

en: Force showing &hidden files
eu: &Behartu ezkutuko agiriak erakustea

en: Force showing hidden files
eu: Behartu ezkutuko agiriak erakustea

en: Format specifications:
eu: Heuskarri ezaugarriak:

en: Format: Extension followed by properly quoted command and arguments.
eu: Heuskarria: Luzapena egoki aipaturiko agindu eta argumentuz jarraiturik.

en: Found new %s %s
eu: Aurkituta %s %s berri bat

en: Further documentation
eu: Agiritza gehigarria

en: General
eu: Orokorra

en: General SOCKS server failure
eu: SOCKS orokor zerbitzari hutsegitea

en: Generic proxy
eu: Proxy generikoa

en: Get external IP address from the following URL:
eu: Lortu kanpoko IP helbidea hurrengo URL-tik:

en: Getting help
eu: Lortu laguntza

en: Given filterset name already exists, overwrite filter set?
eu: Emandako iragaki-ezarpena jadanik badago, gainidatzi iragazki ezarpena?

en: Global bookmarks
eu: Lastermarka orokorrak

en: Group permissions
eu: Talde baimenak

en: H&igh
eu: &Handia

en: HTTPS - HTTP over TLS
eu: HTTPS - HTTP TLS bidez

en: Hash:
eu: Hasha:

en: Hidden
eu: Ezkutuan

en: High
eu: Handia

en: Highest
eu: Handiena

en: Highest available port has to be a number between 1024 and 65535.
eu: Ataka eskuragarri handiena 1024 eta 65535 arteko zenbaki bat izan behar da.

en: Hold the shift key to toggle the filter state on both sides simultaneously.
eu: Sakatu shift tekla iragazkiaren egoera bi aldeetan aldiberean aldatzeko.

en: Homepage:
eu: Etxeko-orrialdea:

en: Host key fingerprint:
eu: Hostalari giltza hatzmarka:

en: Host key mismatch
eu: Hostalari giltza ez dator bat

en: Host starts with '[' but no closing bracket found.
eu: Hostalaria '['-rekin hasten da bana ez da amaiera kortxetea aurkitu.

en: Host unreachable
eu: Hostalari erdietsiezina

en: Host:
eu: Hostalaria:

en: Hours,
eu: Ordu

en: I&SO 8601 (example: 15:47)
eu: IS&O 8601 (adibidea: 15:47)

en: IPv6 addresses are not supported with SOCKS4 proxy
eu: IPv6 helbideak ez daude sostengaturik SOCKS4 proxyarekin

en: If no data is sent or received during an operation for longer than the specified time, the connection will be closed and FileZilla will try to reconnect.
eu: Eragiketa batean ez bada daturik bidaltzen edo jasotzen adierazitako denbora-epean baino gehiagoan, elkarketa itxi egingo da eta FileZilla berrelkartzen saiatuko da.

en: If reporting bugs, please provide logs with "Verbose" logging level.
eu: Akatsak jakinaraziz gero, mesedez eman oharrak "Berritsu" oharketa mailarekin.

en: If the automatic test at the end of this wizard succeeds, but you cannot transfer files to a particular server, the server might be misconfigured and you should try active mode. You can set the transfer mode on a per-server basis in the Site Manager.
eu: Laguntzaile honen amaieran berezgaitasunezko azterketa ongi irtetzen bada, baina ezin baduzu agiririk eskualdatu zerbitzari jakin batera, badaiteke zerbitzaria desitxuratu izana eta modu aktiboarekin saiatu behar zara. Eskualdaketa modua Gune Kudeatzailean ezarri dezakezu.

en: If the fallback option is enabled, you will be able to connect to misconfigured servers which reject the selected transfer mode.
eu: Itzulera aukera gaituta badago, gai izango zara hautaturiko eskualdaketa modua baztertzen duten desitxuraturiko zerbitzarietara elkartzeko.

en: If the host key change was not expected, please contact the server administrator.
eu: Hostalari giltza ustekabean aldatzen bada, mesedez jarri harremanetan administratzailearekin.

en: If the problem persists, some router and/or firewall keeps blocking FileZilla.
eu: Arazoak jarraitzen badu, bideratzaile eta/edo suhesiren batek FileZilla blokeatzen ari da.

en: If the problem persists, some router and/or firewall keeps interrupting the connection.
eu: Arazoak jarraitzen badu, bideratzaile eta/edo suhesiren bat elkarketa eteten ari da.

en: If the size of the logfile reaches the limit, it gets renamed by adding ".1" to the end of the filename (possibly overwriting older logfiles) and a new file gets created.
eu: Ohar-agiriaren neurriak muga erdiesten badu, berrizendatua da ".1" gehituz agirizenaren amaieran (zihurrenik ohar-agiri zaharrak gainidatziz) eta agiri berri bat sortzen da.

en: If the symlink points to a directory, FileZilla can either delete the symbolic link or remove the contents of the linked directory.
eu: Sinblotura zuzenbide batera bada, FileZillak lotura sinbolikoa ezabatu edo loturaturiko zuzenbideko edukiak kendu ditzake.

en: If this problem persists, please contact your router or firewall manufacturer for a solution.
eu: Arazoak jarraitzen badu, mesedez jarri harremanetan zure bideratzaile edo suhesiaren egilearekin konponbide bat bilatzeko.

en: If this problem stays, please contact your router manufacturer.
eu: Arazoak jarraitzen badu, mesedez jarri harremanetan zure bideratzaile egilearekin.

en: If using 'overwrite if newer', your system time has to be synchronized with the server. If the time differs (e.g. different timezone), specify a timezone offset in the site manager.
eu: 'gainidatzi berriagoa bada' erabiltzen bada, zure sistemaren ordua zerbitzariarekin aldiberetu behar da. Ordua ezberdina bada (adib. ordu-eremu ezberdinak), adierazi ordu-eremu oreka gune kudeatzailean.

en: If using timestamp based comparison, consider two files equal if their timestamp difference does not exceed this threshold.
eu: Denbora-irarkertan ohinarrituriko alderaketa erabiliz gero, hartu bi agiri berdintzat beren denbora-irarketa ezberdintasunak ez badu muga hau gainditzen.

en: If you change the language, you need to restart FileZilla.
eu: Hizkuntza aldatzen baduzu, FileZilla berrabiarazi behar duzu.

en: If you click on test, FileZilla will connect to probe.filezilla-project.org and will perform some simple tests.
eu: Azterketa klikatzen baduzu, FileZilla probe.filezilla-project.org-ra elkartu eta zenbait azterketa arrunt egingo ditu.

en: If you close FileZilla, your changes will be lost.
eu: FileZilla isten baduzu, zure aldaketak galdu egingo dira.

en: If you enter the wrong filetypes, those files may get corrupted when transferred.
eu: Agirimota okerrak sartzen badituzu, agiri hauek hondatu egin daitezke eskualdatzerakoan.

en: If you get any errors, your configuration is not correct.
eu: Akatsen bat agertzen bada, zure itxurapena ez da zuzena.

en: If you have problems to retrieve directory listings or to transfer files, try to change the default transfer mode.
eu: Arazoak badituzu zuzenbide zerrendapenak berreskuratzeko edo agiriak eskualdatzeko, saiatu berezko eskualdaketa modura aldatuz.

en: If you keep having problems with a specific server, the server itself or a remote router or firewall might be misconfigured. In this case try to toggle passive mode and contact the server administrator for help.
eu: Zerbitzari jakin batekin arazoak izaten jarraitzen baduzu, badaiteke zerbitzaria bera edo hurreneko bideratzailea edo suhesia desitxuraturik egotea. Kasu honetan saiatu modu pasibora aldatzen eta jarri harremanetan zure zerbitzari administratzailearekin laguntza lortzeko.

en: If you successfully complete the wizard and the final test succeeds, any firewalls and routers you have should be configured properly.
eu: Laguntzailea ongi osatzen baduzu eta azken azterketa egiten bada, dituzun suhesi eta bideratzaile guztiak ongi itxuraturik egon behar dira.

en: If you use a firewall, make sure FileZilla is allowed to accept connection on all given ports.
eu: Suhesi bat erabiltzen baduzu, zihurtatu FileZilla ahalbideturik dagoela emaniko ataka guztietan elkarketak onartzeko.

en: If you use a router, make sure all these ports are forwarded to the machine you're running FileZilla on.
eu: Bideratzaile bat erabiltzen baduzu, zihurtatu ataka hauek FileZilla erabiltzen ari zaren gailura bidaltzen direla.

en: If your router keeps changing the IP address, please contact your router manufacturer.
eu: Zure bideratzaileak IP helbidea aldatzen jarraitzen du, mesedez jarri harremanetan zure bideratzaile egilearekin.

en: Import data from older version
eu: Inportatu datuak bertsio zaharragotik

en: Import settings
eu: Inportatu ezarpenak

en: Import successful
eu: Ongi inportatu da

en: Improperly quoted association.
eu: Ezegoki aipaturiko elkarketa.

en: In active mode, FileZilla has to listen on a port for data transfers. You have to specify which ports FileZilla will use.
eu: Modu aktiboan, FileZillak ataka batean aditu behar du datu eskualdaketarako. FileZillak erabiliko dituen atakak adierazi behar dituzu.

en: In case you have a router, you will have to forward all available ports, as FileZilla has no influence on the ports your system chooses.
eu: Bideratzaile bat baduzu, ataka eskuragarri guztiak bidali behar dituzu, honela FileZillak ez du eraginik zure sistemak hautatzen dituen atakatan.

en: In order to use active mode, FileZilla needs to know your external IP address.
eu: Modu aktiboa erabiltzeko, FileZillak zure kanpoko IP helbidea jakin behar du.

en: In passive mode, which is recommended for most users, FileZilla asks the server for a port and connects to the given port. Not much configuration has to be done for this.
eu: Modu pasiboa, erabiltzaile gehienentzat hau da gomendarria, FileZillak zerbitzariari galdetzen dio ataka eta emaniko atakara elkartzen da. Ez da itxurapen gehiago egin behar honetarako.

en: Incomplete chain, top certificate is not self-signed certificate authority certificate
eu: Kate osatu gabea, goiko egiaztagiria ez da berak-sinaturiko egiaztagiri autoritate egiaztagiria

en: Incorrect password
eu: Sarhitz okerrak

en: Information about the latest version of FileZilla could not be retrieved. Please try again later.
eu: FileZilla-ren azken bertsioari buruzko argibideak ezin dira eskuratu. Mesedez saitu geroago berriro.

en: Initializing TLS...
eu: TLS abiarazten...

en: Insecure server, it does not support FTP over TLS.
eu: Segurtasun gabeko zerbitzaria, ez du FTP TLS gain sostengatzen.

en: Interactive
eu: Elkarrekintza

en: Interface
eu: Interfazea

en: Interrupted by signal
eu: Seinaleak etenda

en: Interrupted by user
eu: Erabiltzaileak etenda

en: Invalid Content-Length
eu: Eduki-Luzera baliogabea

en: Invalid HTTP Response
eu: HTTP erantzun baliogabea

en: Invalid argument passed
eu: Argumetu baliogabea igaro da

en: Invalid character sequence received, disabling UTF-8. Select UTF-8 option in site manager to force UTF-8.
eu: Hizki-kode sekuentzia baliogabea jaso da, UTF-8 ezgaitzen. Hautatu UTF-8 aukera gune kudeatzailean UTF-8 behartzeko.

en: Invalid chunk size
eu: Chunk neurri baliogabea

en: Invalid data received
eu: Datu baliogabeak jasota

en: Invalid date
eu: Datu baliogabea

en: Invalid filename
eu: Agirizen baliogabea

en: Invalid host, after closing bracket only colon and port may follow.
eu: Hostalari baliogabea, kortxetea itxi ondoren bi puntuk eta atakak bakarrik jarraitu dezakete.

en: Invalid input
eu: Sarrera baliogabea

en: Invalid port given. The port has to be a value from 1 to 65535.
eu: Baliogabeko ataka eman da. Ataka 1 eta 65535 arteko balio bat izan behar da.

en: Invalid proxy host, after closing bracket only colon and port may follow.
eu: Proxy hostalari baliogabea, kortxetea itxi ondoren bi puntuk eta atakak bakarrik jarraitu dezakete.

en: Invalid regular expression in search conditions.
eu: Adierazpen arrunt baliogabea bilaketa baldintzatan.

en: Invalid response code
eu: Erantzun kode baliogabea

en: Invalid search conditions: %s
eu: Bilaketa baldintza baliogabeak: %s

en: Invalid site path
eu: Gune helburu baliogabea

en: Invalid size in condition
eu: Neurri baliogabea baldintzan

en: Invalid username given.
eu: Baliogabeko erabiltzaile-izena eman da.

en: Invalid value for ai_flags
eu: Balio baliogabea ai_ikurrentzat

en: Invalid value for hints
eu: Balio baliogabea hint-erako

en: Jurisdiction country:
eu: Auzibarruti nazioa:

en: Jurisdiction locality:
eu: Auzibarruti herria:

en: Jurisdiction state or province:
eu: Auzibarruti estatua edo herrialdea:

en: Keep directories on top
eu: Eduki zuzenbideak gainean

en: Keep in mind that not all servers support this feature and may return incorrect listings if this option is enabled. Although FileZilla performs some tests to check if the server supports this feature, the test may fail.
eu: Gogoan izan zerbitzari guztiek ez dutela ezaugarri hau sostengatzen eta badaiteke zerrendapen okerrak itzultzea aukera hau gaituta badago. FileZillak zenbait azterketa egiten ditu zerbitzariak ezaugarri hau sostengatzen duen jakiteko, baina aztarketak huts egin dezake.

en: Key exchange
eu: Giltza aldaketa

en: Key exchange:
eu: Giltza aldaketa:

en: L&owest
eu: A&palena

en: Language
eu: Hizkuntza

en: Language changed
eu: Hizkuntza aldatuta

en: Last modified
eu: Azken aldaketa

en: Layout
eu: Antolakuntza

en: Limit for concurrent &downloads:
eu: Aldibereko &jeisketentzako muga:

en: Limit for concurrent &uploads:
eu: Aldibereko &igoerentzako muga:

en: Limit local ports
eu: Mugatu tokiko atakak

en: Limit size of logfile
eu: &Mugatu ohar-agiriaren neurria

en: Limit:
eu: Muga:

en: Line length exceeded
eu: Gehiegizko lerro luzera

en: Linked against
eu: Loturak

en: Listen socket closed
eu: Aditze socketa itxita

en: Listing:
eu: Zerrendapena:

en: Lo&west available port:
eu: Ataka eskuragarri t&xikiena:

en: Local
eu: Tokikoa

en: Local address in use
eu: Tokiko helbidea erabiltzen

en: Local endpoint has been closed
eu: Tokiko amaiera-puntua itxi egin da

en: Local file
eu: Tokiko agiria

en: Local file does not exist.
eu: Tokiko agiria ez dago.

en: Local file is %s
eu: Tokiko agiria da %s

en: Local file is a directory instead of a regular file.
eu: Tokiko agiria zuzenbide bat da agiri arrunt baten ordez.

en: Local file is not a valid filename.
eu: Tokiko agiria ez da baliozko agirizena.

en: Local filters:
eu: Tokiko iragazkiak:

en: Local site:
eu: Tokiko gunea:

en: Locality:
eu: Kokalekua:

en: Log file
eu: Ohar agiria

en: Logging
eu: Oharreratzea

en: Login data contains non-ASCII characters and server might not be UTF-8 aware. Cannot fall back to local charset since using proxy.
eu: Saio-haste datuek ez-ASCII hizki-kodeak dituzte eta zerbitzaria badaiteke UTF-8 jakituen ez izatea. Ezinezkoa tokiko hizki-kodera itzultzea proxya erabiliz.

en: Login data contains non-ASCII characters and server might not be UTF-8 aware. Trying local charset.
eu: Saio-haste datuek ez-ASCII hizki-kodeak dituzte eta zerbitzaria badaiteke UTF-8 jakituen ez izatea. Tokiko hizki-kodearekin saiatzen.

en: Login sequence fully executed yet not logged in. Aborting.
eu: Saio-haste sekuentzia osoa exekutaturik oraindik ez da egiaztatu. Uzten.

en: Logontype has to be either 'ask' or 'interactive' (without the quotes).
eu: Saiohaste-mota, 'galdera' edo 'elkarrekintza' izan beahr da (aipamen gabe)

en: Logontype, can only be used together with FTP URL. Argument has to be either '%s' or '%s'
eu: Saiohaste-mota, FTP URL-arekin batera bakarrik erabili daiteke. Argumenduta izan behar da '%s' edo '%s'

en: Low
eu: Apala

en: Lowest
eu: Apalena

en: Lowest available port has to be a number between 1024 and 65535.
eu: Ataka eskuragarri apalena 1024 eta 65535 arteko zenbaki bat izan behar da.

en: Make sure the file can be accessed and is a well-formed XML document.
eu: Zihurtatu agiriak sarbidea duela eta ongi-osaturiko XML agiri bat dela.

en: Malformed chunk data: %s
eu: Chunk datu gaizki osatua: %s

en: Malformed header: %s
eu: Idazburu gaizki-osatua: %s

en: Malformed reply, server not sending proper line endings
eu: Gaizki-osaturiko erantzuna, zerbitzariak ez ditu lerro amaiera egokiak bidaltzen

en: Manual transfer
eu: Eskuzko eskualdaketa

en: Match all of the following
eu: Bat datoz hurrengo guztiak

en: Match any of the following
eu: Bat dator hurrengoetakoren bat

en: Match none of the following
eu: Ez dator bat hurrengoetako bat ere

en: Maximum simultaneous &transfers:
eu: Ge&hienezko eskualdaketa aldiberean:

en: Memory allocation failure
eu: Oroimen esleitze hutsegitea

en: Message log
eu: Mezu oharra

en: Message log position
eu: Mezu ohar kokapena

en: Message too large
eu: Mezu luzeegia

en: Minutes
eu: Minutu

en: Move &down
eu: Mugitu &behera

en: Move &up
eu: Mugitu &gora

en: My Computer
eu: Nire Ordenagailua

en: My Documents
eu: Nire Agiriak

en: My Sites
eu: Nire Guneak

en: N/a
eu: E/g

en: Name
eu: Izena

en: Name already exists
eu: Izena jadanik badago

en: Name of bookmark already exists.
eu: Lastermarkaren izena jadanik badago.

en: Name:
eu: Izena:

en: Natural sort
eu: Berezko antolakuntza

en: Need to enter filter name
eu: Iragazki izena sartu behar da

en: Need to enter valid remote path
eu: Hurruneko helburu baliozkoa sartu behar da

en: Need to specify a character encoding
eu: Hizki kodeaketa adierazi behar da

en: Neither nodename nor servname provided, or not known
eu: Ez da elkargune-izen edo zerbitzari-izenik eman, edo ez da ezaguna

en: Network host does not have any network addresses in the requested address family
eu: Sare hostalariak ez du sare helbiderik eskaturiko helbide sendian

en: Network unreachable
eu: Sare erdietsiezina

en: Never
eu: Inoiz ez

en: New &Folder
eu: &Agiritegi Berria

en: New &tab
eu: &Hegats berria

en: New Book&mark
eu: &Lastermarka Berria

en: New bookmark
eu: Lastermarka berria

en: New directory
eu: Zuzenbide berria

en: New features and improvements in %s
eu: %s-ko ezaugarri berriak eta hobekuntzak

en: New filter
eu: Iragazki berria

en: New folder
eu: Agiritegi berria

en: New site
eu: Gune berria

en: Next to the transfer queue
eu: Hurrengoa eskualdaketa lerroan

en: No
eu: Ez

en: No address associated with nodename
eu: Ez dago helbiderik elkargune-izenarekin elkarturik

en: No category to export selected
eu: Ez dago kategoriarik hautaturikoa esportazeko

en: No command given, aborting.
eu: Ez da agindurik eman, uzten.

en: No external IP address set, trying default.
eu: Ez da kanpoko IP-rik ezarri, berezkoarekin saiatzen.

en: No files are currently being edited.
eu: Ez dago agiririk orain editzatzen.

en: No filter name given
eu: Ez da iragazki izenik eman

en: No host given, please enter a host.
eu: Ez da hostalaririk eman, mesedez sartu hostalari bat.

en: No images available
eu: Ez dago irudirik eskuragarri

en: No more files in the queue!
eu: Ez dago agiri gehiago lerroan!

en: No name for the filterset given.
eu: Ez da iragazki-ezarpenerako izenik eman.

en: No program associated with filetype
eu: Ez dago programarik agirimotarekin elkarturik

en: No program has been associated to edit files with the extension '%s'.
eu: Ez da programarik elkartu '%s' luzapena duten agiriak editatzeko.

en: No route to host
eu: Ez dago biderik hostalarira

en: No search results
eu: Ez da emaitzik aurkitu

en: No sites available
eu: Ez dago gunerik eskuragarri

en: No supported SOCKS5 auth method
eu: SOCKS5 egiaztapen metodo sostengatu gabea

en: No username given.
eu: Ez da erabiltzaile-izenik eman.

en: None
eu: Ezer ez

en: None selected yet
eu: Ez da ezer hautatu oraindik

en: Nonrecoverable failure in name resolution
eu: Hutsegite ez-berreskuragarria izen erabakitzean

en: Normal
eu: Arrunta

en: Not connected
eu: Elkartu gabe

en: Not connected to any server
eu: Zerbitzarira elkartu gabe

en: Not connected to any server.
eu: Zerbitzarira elkartu gabe.

en: Not connected.
eu: Elkartu gabe

en: Not initialized, need to call WSAStartup
eu: Abiarazi gabe, WSAStartup deitu behar da

en: Note that this feature is only supported using the FTP protocol.
eu: Ohartu ezaugarri hau FTP protokoloa erabiliz bakarrik sostengatzen dela.

en: Note: This only works with plain, unencrypted FTP connections.
eu: Oharra: Honek FTP elkarketa lau enkriptatu gabeekin bakarrik egiten du lan.

en: Note: Using a generic proxy forces passive mode on FTP connections.
eu: Oharra: Proxy generikoa erabiltzeak modu pasiboa behartzen du FTP elkarketetan.

en: Number of decimal places:
eu: Hamarren zenbatekoa:

en: Number of retries has to be between 0 and 99.
eu: Bersaiatze zenbatekoa 0 eta 99 artekoa izan behar da.

en: O&pen file
eu: &Ireki agiria

en: OK
eu: Ongi

en: On the following pages, the selected transfer mode will be configured, as well as the fallback mode if enabled.
eu: Hurrengo orrialdeetan, hautaturiko eskualdakete modua itxuratuko da, baita itzulera modua gaituta badago.

en: Once
eu: Behin

en: Once a day
eu: Egunean behin

en: Once a week
eu: Astean behin

en: Only use plain FTP (insecure)
eu: Erabili FTP laua bakarrik (segurtasun gabea)

en: Open directory in system's file manager
eu: Ireki zuzenbidea sistemaren agiri kudeatzailean

en: Open the Site Manager
eu: Ireki Gune Kudeatzailea

en: Open the Site Manager.
eu: Ireki Gune Kudeatzailea.

en: Open the Site Manager. Right-click for a list of sites.
eu: Ireki Gune Kudeatzailea. Eskuin-klikatu guneen zerrendarako.

en: Open the file.
eu: Ireki agiria.

en: Open the settings dialog of FileZilla
eu: Ireki FileZilla-ren ezarpen elkarrizketa

en: Opened as:
eu: Honela irekita:

en: Opening failed
eu: Irekitze hutsegitea

en: Opens a new tab
eu: Hegats berri bat irekitzen du

en: Opens the Site Manager
eu: Gune Kudeatzailea irekitzen du

en: Opens the directory listing filter dialog. Right-click to toggle filters.
eu: Iragazki elkarrizketa zerrenda zuzenbidea irekitzen du. Eskuin-klikatu iragazkiak aldatzeko.

en: Operating system
eu: Sistema eragilea

en: Operating system problem detected
eu: Sistema eragile arazoa atzeman da

en: Operation already in progress
eu: Eragiketa jadanik garatzen ari da

en: Operation in progress
eu: Eragiketa garatzen ari da

en: Operation not supported
eu: Agindua ez dago sostengatua

en: Organization:
eu: Erakundea:

en: Other system error
eu: Sistemaren beste akats bat

en: Other:
eu: Bestelakoa:

en: Out of memory
eu: Oroimenetik at

en: Overview
eu: Gainbegirada

en: Overwrite &if source newer
eu: Gainidatzi iturburua &berriagoa bada

en: Overwrite file
eu: Gainidatzi agiria

en: Overwrite file if size differs
eu: Gainidatzi agiria neurriak ezberdinak badira

en: Overwrite file if size differs or source file is newer
eu: Gainidatzi agiria neurria ezberdina edo iturburua berriagoa bada

en: Overwrite file if source file newer
eu: Gainidatzi agiria iturburua berriagoa bada

en: Overwrite if &different size
eu: Gainidatzi &neurria ezberdina bada

en: Overwrite if different si&ze or source newer
eu: Gainidatzi neurria e&zberdina edo iturburua berriagoa bada

en: Own build type: %s
eu: Jabe eraiketa mota: %s

en: Owner permissions
eu: Jabe baimenak

en: Owner/Group
eu: Jabea/Taldea

en: P&revent system from entering idle sleep during transfers and other operations
eu: &Saihestu sistemaren lotaratze osoa eskualdaketa eta beste eragiketak burutzerakoan

en: P&roxy host:
eu: Proxy &hostalaria:

en: PORT command tainted by router or firewall.
eu: ATAKA agindua bideratzaileak edo suhesiak kutsatuta.

en: Pa&ssive (recommended)
eu: &Pasiboa (gomendatua)

en: Parameter not a valid URL
eu: Paremetroa ez da baliozko URL bat

en: Parsing %d bytes of version information.
eu: Aztertzen bertsio argibideen %d byte.

en: Pass&word:
eu: Sar&hitza:

en: Passive (recommended)
eu: Pasiboa (gomendatua)

en: Passive mode
eu: Modu pasiboa

en: Passive mode has been set as default transfer mode.
eu: Modu pasiboa berezko eskualdaketa modu bezala ezarri da.

en: Password required
eu: Sarhitza beharrezkoa

en: Path
eu: Helburua

en: Path cannot be constructed for directory %s and subdir %s
eu: Ezin da helburua eraiki %s zuzenbidearentzat eta %s azpizuzenb-rentzat

en: Path not found:
eu: Helburua ez da aurkitu:

en: Paths
eu: Helburuak

en: Pending removal
eu: Kentzeke

en: Permission
eu: Baimena

en: Permission denied
eu: Baimena ukatuta

en: Permissions
eu: Baimenak

en: Platform:
eu: Plataforma:

en: Please check on https://filezilla-project.org/probe.php that the server is running and carefully check your settings again.
eu: Mesedez egiaztatu hemen: https://filezilla-project.org/probe.php zerbitzaria ekinean dagoela eta egiaztatu zure ezarpenak kontuz berriro.

en: Please configure any firewalls and routers so that FileZilla can establish outgoing connection to arbitrary ports.
eu: Mesedez itxuratu suhesi eta bideratzaile guztiak FileZillak kanporako elkarketa gogarako atakatan ezarri ahal izateko.

en: Please disable settings like 'DMZ mode' or 'Game mode' on your router.
eu: Mesedez ezgaitu 'GDM modua' edo 'Jolas modua' bezalako ezarpenak zure bideratzailean.

en: Please ensure you have a stable internet connection and carefully check your settings again.
eu: Mesedez zihurtatu internet elkarketa egonkorra duzula eta egiaztatu berriro kontu handiz zure ezarpenak.

en: Please enter a custom date format.
eu: Mesedez sartu norbere egun heuskarria

en: Please enter a custom time format.
eu: Mesedez sartu norbere ordu heuskarria

en: Please enter a date of the form YYYY-MM-DD such as for example 2010-07-18.
eu: Mesedez sartu egun bat UUUU-HH-EE heuskarrian, adibidez 2010-07-18.

en: Please enter a download speed limit greater or equal to 0 %s/s.
eu: Mesedez sartu jeisketa abiadura handiagoa edo berdina: 0 %s/s.

en: Please enter a name for the new filter.
eu: Mesedez sartu izen bat iragazki berriarentzat.

en: Please enter a new name for the copied filter.
eu: Mesedez sartu izen bat berri bat kopiatutako iragazkiarentzat.

en: Please enter a new name for the filter set "%s"
eu: Mesedez sartu izen berri bat "%s" iragazki ezarpenarentzat

en: Please enter a new name for the filter.
eu: Mesedez sartu izen berri bat iragazkiarentzat.

en: Please enter a number between 0 and 10 for the number of concurrent downloads.
eu: Mesedez sartu 0 eta 10 arteko zenbaki bat aldibereko jeisketa zenbatekorako.

en: Please enter a number between 0 and 10 for the number of concurrent uploads.
eu: Mesedez sartu 0 eta 10 arteko zenbaki bat aldibereko igoera zenbatekorako.

en: Please enter a number between 1 and 10 for the number of concurrent transfers.
eu: Mesedez sartu 0 eta 10 arteko zenbaki bat aldibereko eskualdaketa zenbatekorako.

en: Please enter a password for this server:
eu: Mesedez sartu sarhitz bat zerbitzari honentzat:

en: Please enter a path and executable to run.
    E.g. c:\somePath\file.exe under MS Windows or /somePath/file under Unix.
    You can also optionally specify program arguments.
eu: Mesedez sartu helburu bat eta ekiteko exekutagarria.
    Adib. c:\Helbururen bat\agiria.exe MS Windows-en edo /Helbururen bat/agiria Unix-en.
    Aukeran programa argumentuak ere adierazi ditzakezu.

en: Please enter a timeout between 5 and 9999 seconds or 0 to disable timeouts.
eu: Mesedez sartu 5 eta 9999 segundu arteko denbora-epe bat edo 0 denbora-epeak ezgaitzeko.

en: Please enter a unique name for this filter set
eu: Mesedez sartu izen bakar bat iragazki ezarpen honentzat

en: Please enter a username for this server:
eu: Mesedez sartu erabiltzaile-izen bat zerbitzari honentzat:

en: Please enter a valid portrange.
eu: Mesedez sartu ataka-maila baliozko bat.

en: Please enter an URL where to get your external address from
eu: Mesedez sartu URL bat non zure kanpoko helbidea lortzeko

en: Please enter an upload speed limit greater or equal to 0 %s/s.
eu: Mesedez sartu igoera abiadura handiagoa edo berdina: 0 %s/s.

en: Please enter raw FTP command.
    Using raw ftp commands will clear the directory cache.
eu: Mesedez sartu idazki FTP agindua.
    Idazki ftp aginduak erabiltzeak zuzenbide katxea garbituko du.

en: Please enter the name of the directory which should be created:
eu: Mesedez sartu sortu behar den zuzenbide izena:

en: Please enter the name of the file which should be created:
eu: Mesedez sartu sortu behar den agiriaren izena:

en: Please enter username and password for this server:
eu: Mesedez sartu erabiltzaile-izena eta sarhitza zerbitzari honentzat:

en: Please enter your external IP address
eu: Mesedez sartu zure kanpoko IP helbidea

en: Please enter your external IP address on the active mode page of this wizard. In case you have a dynamic address or don't know your external address, use the external resolver option.
eu: Mesedez sartu zure kanpoko IP helbidea laguntzaile honen modu aktiboko orrialdean. Helbide aldakor bat baduzu edo ez baduzu zure kanpoko helbidea ezagutzen, erabili kanpoko konponbidea aukera.

en: Please follow the instructions carefully, as wrong configuration will prevent successful FTP connections.
eu: Mesedez jarraitu jarraipideak kontu handiz , itxurapen oker batek FTP elkarketak ongi egitea saihestuko du.

en: Please make sure FileZilla is allowed to establish outgoing connections and make sure you typed the address of the address resolver correctly.
eu: Mesedez zihurtatu FileZilla ahalbideturik dagoela kanporako elkarketak ezartzeko eta zihurtatu zuzen idatzi duzula erabaki helbidearen helbidea.

en: Please make sure the requested locale is installed on your system.
eu: Mesedez zihurtatu eskaturiko tokikoa zure sisteman ezarrita dagoela.

en: Please make sure your router is using the latest available firmware. Furthermore, your router has to be configured properly. You will have to use manual port forwarding. Don't run your router in the so called 'DMZ mode' or 'game mode'.
eu: Mesedez zihurtatu zure bideratzailea azken firmware eskuragarria erabiltzen ari dela. Gainera, zure bideratzailea egoki itxuraturik egon behar da. Eskuzko ataka bidalketa erabili beharko duzu. Ez ekin zure bideratzailea 'GDM modua' edo 'jolas modua' deiturikoetan.

en: Please note that FileZilla has no influence on the port the server chooses. So the server might choose a port which your firewall thinks is only used by trojans or other malware. This might raise a false alarm you can safely discard.
eu: Mesedez ohartu FileZillak ez duela eraginik zerbitzariak hautatzen dituen atakatan. Hortaz zerbitzariak zure suhesiak trojarrak edo beste malware batzuek bakarrik erabiltzen dutela uste duen ataka bat hautatu dezake. Honek segurtasunez baztertu dezakezun alarma faltsu bat sortu dezake.

en: Please note that preserving timestamps on uploads on FTP, FTPS and FTPES servers only works if they support the MFMT command.
eu: Mesedez ohartu igoeratan denbora-irarketei heusteak FTP, FTPS eta FTPES zerbitzarietan lan egiten duela bakarrik MFMT agindua sostengatzen badute.

en: Please note that some servers might ban you if you try to reconnect too often or in too short intervals.
eu: Mesedez ohartu zerbitzari batzuk baztertu egin zaitzaketela sarriegi edo tarte txikiegitan berrelkartzen saiatzen bazara.

en: Please run this wizard again should you change your network environment or in case you suddenly encounter problems with servers that did work previously.
eu: Mesedez ekin laguntzaile hau berriro zure sare ingurua aldatzen baduzu edo arazoak aurkitzen badituzu ongi lan egiten zuten zerbitzariekin.

en: Please select an action:
eu: Mesedez hautatu ekintza bat:

en: Please select the categories you would like to import.
eu: Mesedez hautatu inportatzea nahi dituzun kategoriak.

en: Please select the default transfer mode you would like to use.
eu: Mesedez hautatu erabiltzea nahi duzun berezko eskualdaketa modua.

en: Please select the new attributes for the directory "%s".
eu: Mesedez hautatu ezaugarri berriak "%s" zuzenbidearentzat.

en: Please select the new attributes for the file "%s".
eu: Mesedez hautatu ezaugarri berriak "%s" agiriarentzat.

en: Please select the new attributes for the selected directories.
eu: Mesedez hautatu ezaugarri berriak hautaturiko zuzenbideentzat.

en: Please select the new attributes for the selected files and directories.
eu: Mesedez hautatu ezaugarri berriak hautaturiko agiri eta zuzenbideentzat.

en: Please select the new attributes for the selected files.
eu: Mesedez hautatu ezaugarri berriak hautaturiko agirientzat.

en: Please update your firewall and make sure your router is using the latest available firmware. Furthermore, your router has to be configured properly. You will have to use manual port forwarding. Don't run your router in the so called 'DMZ mode' or 'game mode'. Things like protocol inspection or protocol specific 'fixups' have to be disabled
eu: Mesedez eguneratu zure suhesia eta zihurtatu zure bideratzailea azken firmware eskuragarria erabiltzen ari dela. Gainera, zure bideratzailea egoki itxuraturik egon behar da. Eskuzko ataka bidalketa erabili beharko duzu. Ez ekin zure bideratzailea 'GDM modua' edo 'jolas modua' deiturikoetan. Protokolo ikerketa edo protokolo 'fixups' bereizia bezalako gauzak ezgaituak egon behar dira.

en: Positio&n of the message log:
eu: &Mezu oharraren kokapena:

en: Postal code:
eu: Posta kodea:

en: Pre&allocate space before downloading
eu: Aur&re-esleitu tokia jeitsi aurretik

en: Preallocation
eu: Aurre-esleipena

en: Predefined Sites
eu: Aurrezehazturiko Guneak

en: Preserving file timestamps
eu: Agiri denbora-irarketak iraunarazten

en: Preview:
eu: Aurreikuspena:

en: Primary connection and data connection certificates don't match.
eu: Lehen elkarketa eta datu elkarketa egiaztagiriak ez datoz bat.

en: Print diagnostic information related to startup of FileZilla
eu: Irarkitu FileZilla-ren abiatzeari buruzko igarpen argibideak

en: Print version information to stdout and exit
eu: Irarkitu bertsio argibideak irteera-estandarrera eta irten

en: Prioritize directories (default)
eu: Lehentasuna zuzenbideek (berezkoa)

en: Priority
eu: Lehentasuna

en: Privacy policy: Only your version of FileZilla, your used operating system and your CPU architecture will be submitted to the server.
eu: Pribatutasun araudia: Zure FileZilla bertsioa, zure sistema eragilea eta zure CPU eraikintza bakarrik aurkeztuko dira zerbitzarian.

en: Private &keys:
eu: Giltza &pribatuak:

en: Pro&tocol:
eu: Proto&koloa:

en: Pro&xy password:
eu: Proxy &sarhitza:

en: Process &Queue
eu: &Prozesatu Lerroa

en: Process file table overflow
eu: Prozesu agiri taula gainezkatuta

en: Protocol not supported
eu: Protokoloa ez dago sostengatua

en: Protocol not supported on given socket type
eu: Protokoloa ez dago sostengaturik emandako socket motan

en: Protocol:
eu: Protokoloa:

en: Proxy &port:
eu: Prox&y ataka:

en: Proxy &user:
eu: Pro&xy erabiltzailea:

en: Proxy authentication failed
eu: Proxy egiaztapen hutsegitea

en: Proxy handshake failed: %s
eu: Proxy eskuemate hutsegitea: %s

en: Proxy host starts with '[' but no closing bracket found.
eu: Proxy hostalaria '['-rekin hasten da baina ez da itxiera kortxeterik aurkitu.

en: Proxy reply: %s
eu: Proxy erantzuna: %s

en: Proxy request failed: %s
eu: Proxy eskaera hutsegitea: %s

en: Proxy request failed: Unknown address type in CONNECT reply
eu: Proxy eskabide hutsegitea: Helbide mota ezezaguna ELKARKETA erantzunean

en: Proxy set but proxy host or port invalid
eu: Proxya ezarrita baina proxy hostalaria edo ataka baliogabea

en: Public Key Authentication
eu: Giltza Publiko Egiaztapena

en: Public key algorithm:
eu: Giltza publiko algoritmoa:

en: Public permissions
eu: Baimen publikoak

en: Queue has been fully processed
eu: Lerroa osoa prozesatu da

en: Queue: %s MiB
eu: Lerroa: %s MiB

en: Queue: %s%s
eu: Lerroa: %s%s

en: Queue: empty
eu: Lerroa: hutsik

en: Queued files
eu: Lerrokaturiko agiriak

en: Queueing:
eu: Lerrokapena:

en: R&eboot system
eu: &Berrabiarazi sistema

en: R&emote directory tree
eu: &Hurruneko zuzenbide zuhaitza

en: R&eset and requeue selected files
eu: &Berrezarri eta berlerrokatu hautaturiko agiriak

en: Raw FTP command
eu: Raw FTP agindua

en: Re&ad
eu: &Irakurri

en: Re&fresh
eu: &Berritu

en: Re&name
eu: B&errizendatu

en: Re-run the wizard and carefully check your settings and configure all routers and firewalls accordingly.
eu: Berrekin laguntzailea eta egiaztatu kontu handiz zure ezarpenak eta itxuratu bideratzaile eta suhesi guztiak.

en: Rea&d
eu: &Irakurri

en: Read-only
eu: Irakurtzeko-bakarrik

en: Really cancel current operation?
eu: Egitan ezeztatu oraingo eragiketa?

en: Really delete %d directory with its contents from the server? | Really delete %d directories with their contents from the server?
eu[0]: Egitan ezabatu %d zuzenbide bere edukiekin zerbitzaritik?
eu[1]: Egitan ezabatu %d zuzenbide bere edukiekin zerbitzaritik?

en: Really delete %d file from the server? | Really delete %d files from the server?
eu[0]: Egitan ezabatu %d agiria zerbitzaritik?
eu[1]: Egitan ezabatu %d agiriak zerbitzaritik?

en: Really delete %s and %s from the server?
eu: Egitan ezabatu %s eta %s zerbitzaritik?

en: Really delete all selected files and/or directories from the server?
eu: Egitan ezabatu hautaturiko agiri edo/eta zuzenbide denak zerbitzaritik?

en: Really delete all selected files and/or directories from your computer?
eu: Egitan ezabatu hautaturiko agiri edo/eta zuzenbide denak zure ordenagailutik?

en: Reason
eu: Zergaitia

en: Reboot now
eu: Berrabiarazi orain

en: Rec&urse into subdirectories
eu: &Jarraian azpizuzenbideen barnean

en: Received a directory listing which appears to be encoded in EBCDIC.
eu: EBCDIC-an kodeaturik dagoela dirudien zuzenbide zerrendapen bat jaso da.

en: Received a line exceeding 10000 characters, aborting.
eu: Jasotako lerroak 10000 hizki baino gehiago ditu, uzten.

en: Received data tainted
eu: Jasotako datuak kutsatuta daude

en: Received invalid character in version information
eu: Hizki baliogabea jaso da bertsio argibideetan

en: Received version information is too large
eu: Jasotako bertsio argibideak luzeegiak dira

en: Reconnect information cannot be cleared while connected to a server.
    If you continue, your connection will be disconnected.
eu: Berrelkarketa argibideak ezin dira argitu zerbitzari batera elkarketatzerakoan.
    Jarraitzen baduzu, zure elkarketa eten egingo da.

en: Reconnection settings
eu: Berrelkarketa ezarpenak

en: Reconnects to the last used server
eu: Erabilitako azken zerbitzarira elkartzen du

en: Redirection to invalid or unsupported URI: %s
eu: Berzuzenduta URI baliogabera edo sostengatu gabekora: %s

en: Redirection to invalid or unsupported address: %s
eu: Berzuzenduta helbide baliogabera edo sostengatu gabekora: %s

en: Refresh the file and folder lists
eu: Berritu agiri eta agiritegi zerrendak

en: Remember passwords?
eu: Gogoratu sarhitzak?

en: Remote
eu: Hurrunekoa

en: Remote certificate not trusted.
eu: Hurreneko egiaztagira ez da fidagarria.

en: Remote file
eu: Hurruneko agiria

en: Remote file search
eu: Hurreneko agiri bilaketa

en: Remote filters:
eu: Hurruneko iragazkiak:

en: Remote path
eu: Hurruneko helburua

en: Remote path cannot be parsed. Make sure it is a valid absolute path and is supported by the current site's servertype (%s).
eu: Hurruneko helburua ezin da aztertu. Zihurtatu helburu oso baliozkoa dela eta sostengatzen duela oraingo gunearen zerbitzari-motak (%s).

en: Remote path cannot be parsed. Make sure it is a valid absolute path and is supported by the servertype (%s) selected on the parent site.
eu: Hurruneko helburua ezin da aztertu. Zihurtatu helburu oso baliozkoa dela eta sostengatzen duela hautaturiko gaineko gunearen zerbitzari-motak (%s).

en: Remote path cannot be parsed. Make sure it is a valid absolute path.
eu: Hurruneko helburua ezin da aztertu. Zihurtatu baliozko helburu osoa dela.

en: Remote path could not be parsed.
eu: Hurruneko helburua ezin da aztertu.

en: Remote path handling:
eu: Hurruneko helburu kudeakea:

en: Remote path:
eu: Hurruneko helburua:

en: Remote site:
eu: Hurruneko gunea:

en: Remove &all
eu: Kendu &denak

en: Remove &selected
eu: Kendu &hautaturikoa

en: Rename file
eu: Berreizendatu agiria

en: Rename selected directory
eu: Berrizendatu hautaturiko zuzenbidea

en: Rename selected files and directories
eu: Berrizendatu hautaturiko agiri eta zuzenbideak

en: Renaming '%s' to '%s'
eu: Gelditzen da '%s' -> '%s'

en: Reporting bugs and feature requests
eu: Akats jakinarazpena eta ezaugarri eskaerak

en: Request failed - client is not running identd (or not reachable from server)
eu: Eskaera hutsegitea - bezeroa ez dago identd ekiten (edo ez zerbitzaritik erdiesgarria)

en: Request failed - client's identd could not confirm the user ID string
eu: Eskaera hutsegitea - bezeroaren identd-ak ezin du erabiltzailearen ID katea baieztatu

en: Request rejected or failed
eu: Eskaera baztertuta edo huts egin du

en: Require explicit FTP over TLS
eu: FTP esplizitoa TLS gain behar du

en: Require implicit FTP over TLS
eu: FTP inplizitoa TLS gain behar du

en: Reset and requeue &all
eu: &Berrezarri eta berlerrokatu denak

en: Resolved protocol is unknown
eu: Erabakitako protokoloa ezezaguna da

en: Resolving address of %s
eu: %s-ren helbidea eskuratzen

en: Resource temporarily unavailable
eu: Baliabidea aldibatez eskuraezin

en: Response:
eu: Erantzuna:

en: Results:
eu: Emaitzak?

en: Resume file transfer
eu: Berrekin agiri eskualdaketa

en: Resuming ASCII files can cause problems if server uses a different line ending format than the client.
eu: ASCII agiriak berrekiteak arazoak eragin ditzake zerbitzariak bezeroak erabiltzen duenaren lerro amaiera heuskarri ezberdin bat erabiltzen badu.

en: Retrieving directory listing of "%s"...
eu: "%s"-ren zuzenbide zerrendapena berreskuratzen...

en: Retrieving directory listing...
eu: Zuzenbide zerrendapena berreskuratzen...

en: Retrieving external IP address from %s
eu: Kanpoko IP helbidea berreskuratzen %s-tik

en: S&how files currently being edited...
eu: &Erakutsi orain editatzen ari diren agiriak...

en: S&how the Site Manager on startup
eu: E&rakutsi Gune Kudeatzailea hasterakoan

en: S&hutdown system
eu: &Itzali sistema

en: S&top
eu: &Gelditu

en: S&uspend system
eu: &Egoneratu sistema

en: S&ynchronized browsing
eu: Al&dibereturiko bilaketa

en: SOCKS4 proxy will connect to: %s
eu: SOCKS4 proxya hona elkartuko da: %s

en: Save settings?
eu: Gorde ezarpenak?

en: Saving of password has been disabled by your system administrator.
eu: Sarhitzak gordetzea zure sistema administratzaileak ezgatitua dago.

en: Saving of passwords has been disabled by you.
eu: Sarhitzak gordetzea zeuk ezgatitua dago.

en: Scanning for files to add to queue
eu: Lerrora gehitzeko agiri mihaketa

en: Scanning for files to upload
eu: Igotzeko agiri mihaketa

en: Search &conditions:
eu: Bilatu b&aldintzak:

en: Search &directory:
eu: Bilatu z&uzenbidea:

en: Search for files recursively.
eu: Bilatu agiriak jarraian.

en: Search server for files
eu: Bilatu zerbitzaria agirientzat

en: Security information
eu: Segurtasun argibideak

en: See also: https://wiki.filezilla-project.org/Network_Configuration
eu: Ikusi ere: https://wiki.filezilla-project.org/Network_Configuration

en: Sele&ct server
eu: Hautatu &zerbitzaria

en: Select &page:
eu: Hautatu &orrialdea:

en: Select Theme
eu: Hautatu Azalgaia

en: Select default action to perform if target file of a transfer already exists.
eu: Hautatu egiteko berezko ekintza eskualdaketa baten xede agiria jadanik badago.

en: Select default editor
eu: Hautatu berezko editatzailea

en: Select default file exists action if the target file already exists. This selection is valid only for the current session.
eu: Hautatu badagoen agiriarentzako berezko ekintza xede agiria jadanik badago. Hautapen hau oraingo saiorako bakarrik da baliozkoa.

en: Select default file exists action only for the currently selected files in the queue.
eu: Hautatu badagoen agiriarentzako berezko ekintza orain lerroan hautaturiko agirientzat.

en: Select file containing private key
eu: Hautatu giltza pribatua duen agiria

en: Select file for exported data
eu: Hautatu esportaturiko datuentzako agiria

en: Select file for exported queue
eu: Hautatu esportaturiko lerroarentzako agiria

en: Select file for exported settings
eu: Hautatu esportaturiko ezarpenentzako agiria

en: Select file for exported sites
eu: Hautatu esporaturiko guneentzako agiria

en: Select file to import settings from
eu: Hautatu ezarpenak inportatzeko agiria

en: Select file to upload
eu: Hautatu igotzeko agiria

en: Select filename for converted keyfile
eu: Hatutatu bihurturiko giltza-agiriarentzako agirizena

en: Select how these files should be opened.
eu: Hautatu nola ireki behar diren agiri hauek.

en: Select target download directory
eu: Hautatu xede jeisketa zuzenbidea

en: Select target filename
eu: Hautatu xede agirizena

en: Select the categories to export:
eu: Hautatu esportatzeko kategoriak:

en: Select the private data you would like to delete.
eu: Hautatu ezabatzea nahi dituzun datu pribatuak.

en: Selected %d directory with its contents for transfer. | Selected %d directories with their contents for transfer.
eu[0]: Hautaturik eskualdatzeko %d zuzenbide bere edukiekin.
eu[1]: Hautaturik eskualdatzeko %d zuzenbide bere edukiekin.

en: Selected %d directory. | Selected %d directories.
eu[0]: Hautaturik %d zuzenbide
eu[1]: Hautaturik %d zuzenbide

en: Selected %d file for transfer. | Selected %d files for transfer.
eu[0]: %d agiri hautaturik eskualdatzeko.
eu[1]: %d agiri hautaturik eskualdatzeko.

en: Selected %d file. Total size: %s | Selected %d files. Total size: %s
eu[0]: %d agiri hautaturik. Neurria guztira: %s
eu[1]: %d agiri hautaturik. Neurria guztira: %s

en: Selected %d file. Total size: At least %s | Selected %d files. Total size: At least %s
eu[0]: %d agiri hautaturik. Neurria guztira: Gutxienez %s
eu[1]: %d agiri hautaturik. Neurria guztira: Gutxienez %s

en: Selected %s and %s for transfer.
eu: %s eta %s hautaturik eskualdaketzeko.

en: Selected %s and %s. Total size: %s
eu: %s eta %s hautaturik. Neurria guztira: %s

en: Selected %s and %s. Total size: At least %s
eu: %s eta %s hautaturik. Neurria guztira: Gutxienez %s

en: Selected editor does not exist.
eu: Hautaturiko editatzailea ez dago.

en: Selected file already being edited
eu: Hautaturiko agiria jadanik editatzen

en: Selected file is already loaded
eu: Hautaturiko agiria jadanik gertaturik dago

en: Selected file is already opened
eu: Hautaturiko agiria jadanik irekita dago

en: Selected file is still being edited
eu: Hautaturiko agiria oraindik editatzen

en: Selected filter only works for local files.
eu: Hautaturiko iragazkiak tokiko agirietan bakarrik egiten du lan.

en: Selected global bookmark and current server use a different server type.
    Use site-specific bookmarks for this server.
eu: Hautaturiko lastermarka orokorrak eta oraingo zerbitzariak zerbitzari mota ezberdina erabiltzen dute.
    Erabili gune-bereizi lastermarkak zerbitzari honentzat.

en: Selected port usually in use by a different protocol.
eu: Hautaturiko ataka arrunt beste protokolo batek erabiltzen du.

en: Send FTP &keep-alive commands
eu: &Bidali FTP heutsi-bizirik aginduak

en: Send custom command to the server otherwise not available
eu: Bidali norbere agindua zerbitzariari bestela ez badago eskuragarri

en: Sending keep-alive command
eu: Heutsi-bizirik agindu bidalketa

en: Serial number:
eu: Serie zenbakia:

en: Server &Type:
eu: Zerbitzari &Mota

en: Server did not properly shut down TLS connection
eu: Zerbitzariak ez du egoki itzali TLS elkarketa

en: Server does not support non-ASCII characters.
eu: Zerbitzariak ez du ez-ASCII hizki-koderik sostengatzen.

en: Server does not support resume of files > %d GB.
eu: Zerbitzariak ez du > %d GB agirien berrekitea sostengatzen.

en: Server does not support resume of files > %d GB. End transfer since file sizes match.
eu: Zerbitzariak ez du > %d GB agirien berrekitea. Amaitu eskualdaketa agiri neurria berdindutakoan.

en: Server does not support resume of files > 2GB.
eu: Zerbitzariak ez du > 2GB agirien berrekitea sostengatzen.

en: Server does not support resume of files > 4GB.
eu: Zerbitzariak ez du > 4GB agirien berrekitea sostengatzen.

en: Server may not support resume of files > %d GB. End transfer since file sizes match.
eu: Zerbitzariak badaiteke > %d GB agirien berrekitea ez sostengatzea. Amaitu eskualdaketa agiri neurriak berdintzerakoan.

en: Server might require an account. Try specifying an account using the Site Manager
eu: Zerbitzariak kontu bat behar izan dezake. Saiatu kontu bat adierazten Gune Kudeatzailea erabiliz.

en: Server returned empty path.
eu: Zerbitzariak helburu hutsa itzuli du.

en: Server sent an additional login prompt. You need to use the interactive login type.
eu: Zerbitzariak saio-haste galdera gehigarria bidali du. Elkarrekintza saio-haste mota erabili behar duzu.

en: Server sent passive reply with unroutable address. Passive mode failed.
eu: Zerbitzariak erantzun pasiboa bideraezinezko helbidearekin bidali du. Modu pasibo hutsegitea.

en: Server sent passive reply with unroutable address. Using server address instead.
eu: Zerbitzariak erantzun pasiboa bideraezinezko helbidearekin bidali du. Zerbitzariaren helbidea erabiltzen ordez.

en: Server sent unexpected reply.
eu: Zerbitzariak ustekabeko erantzuna bidali du.

en: Server to client MAC:
eu: Zerbitzaria bezero MAC-ra:

en: Server to client cipher:
eu: Zerbitzaria bezero zifraketara:

en: Server&type:
eu: Zerbitzari-&mota:

en: Server/Local file
eu: Zerbitzaria/Tokiko agiria

en: Server:
eu: Zerbitzaria:

en: Session details
eu: Saio xehetasunak

en: Set &Priority
eu: &Ezarri Lehentasuna

en: Set permissions of '%s' to '%s'
eu: Ezarri '%s' baimenak '%s'-ra

en: SetSocketBufferSize called without socket
eu: Ezarri-Socket-Buffer-Neurria deituta socket gabe

en: Settings
eu: Ezarpenak

en: Show &raw directory listing
eu: E&rakutsi zuzenbide zerrendapen irekia

en: Show &welcome dialog...
eu: E&rakutsi ongi etorri elkarrizketa...

en: Show both directory trees and continue comparing?
eu: Erakutsi zuzenbide zuhaitz biak eta jarraitu alderaketa?

en: Show details
eu: Erakutsi xehetasunak

en: Show details about custom date and time formats
eu: Erakutsi xehetasunak norbere egun eta ordu heuskarrietaz

en: Shows available TLS ciphers
eu: TLS zifraketa eskuragarriak erakusten ditu

en: Shows this help dialog
eu: Laguntza elkarrizketa hau erakusten du

en: Shutdown now
eu: Itzali orain

en: Signature algorithm:
eu: Sinadura algoritmoa:

en: Site &Manager entries
eu: Gune &Kudeatzaile sarrerak

en: Site Manager
eu: Gune Kudeatzailea

en: Site Manager - Cannot remember password
eu: Gune Kudeatzailea - Ezinezkoa sarhitza gogoratzea

en: Site Manager - Invalid data
eu: Gune Kudeatzailea - Datu baliogabea

en: Site Manager already open
eu: Gune Kudeatzailea jadanik irekita

en: Site does not exist.
eu: Gunea ez dago.

en: Site path has to begin with 0 or 1.
eu: Gune helburua 0 edo 1-ekin hasi behar da.

en: Site path is malformed.
eu: Gune helburua gaizkiosatua da.

en: Site-specific bookmarks
eu: Gune-bereizi lastermarkak

en: Site-specific bookmarks require the server to be stored in the Site Manager.
    Add current connection to the site manager?
eu: Gune-bereizi lastermarkek zerbitzaria Gune Kudeatzailean biltegiratua izatea behar du.
    Gehitu oraingo elkarketa gune kudeatzailera?

en: Size
eu: Neurria

en: Size formatting
eu: Neurriz heuskarritzea

en: Size unknown
eu: Neurri ezezaguna

en: Skip file
eu: Jauzi agiria

en: Skipping download of %s
eu: %s-ren jeisketa jauzten

en: Skipping upload of %s
eu: %s-ren igoera jauzten

en: Socket address outside address space
eu: Socket helbidea helbide tokitik kanpo

en: Socket already connected
eu: Socketa jadanik elkarturik

en: Socket has been shut down
eu: Socketa itzali egin da

en: Socket not connected
eu: Socketa elkartu gabe

en: Socket type not supported for address family
eu: Socket mota ez dago sostengaturik helbide sendirako

en: Some files are still being edited or need to be uploaded.
eu: Agiri batzuk oraindik editatzen daude edo eguneratu beharra dute.

en: Some misconfigured remote servers which are behind a router, may reply with their local IP address.
eu: Bideratzaile baten atzean dauden desitxuraturiko hurruneko zenbait zerbitzarik, badaiteke beren tokiko IP helbidearekin erantzutea.

en: Sort directories inline
eu: Antolatu zuzenbideak linean

en: Sort order cannot be changed if comparing directories.
eu: Antolaketa ordena ezin da aldatu zuzenbide alderaketan.

en: Sorting
eu: Antolaketa

en: Sorting &mode:
eu: Antolaketa &modua:

en: Source and path of the drop operation are identical
eu: Kokapen eragiketako iturbura eta helburua berdinak dira

en: Source and target file may not be the same
eu: Iturburu eta xede agiria ezin dira berdinak izan

en: Source and target of the drop operation are identical
eu: Kokapen eragiketako iturbura eta xedea berdinak dira

en: Source file:
eu: Iturburu agiria:

en: Speed Limits
eu: Abiadura Mugak

en: Speed limits
eu: Abiadura mugak

en: Speed limits are disabled, click to change.
eu: Abiadura mugak ezgaituta daude, klikatu aldatzeko.

en: Speed limits are enabled, click to change.
eu: Abiadura mugak gaituta daude, klikatu aldatzeko.

en: Stable and beta versions
eu: Bertsio egonkorrak eta betak

en: Stable versions only
eu: Bertsio egonkorrak bakarrik

en: Stable, beta and nightly versions
eu: Bertsio egonkorrak, betak eta gau eraiketak

en: Start transfer &immediately
eu: &Hasi eskualdaketak berehala

en: Start with opened Site Manager
eu: Hasi irekitako Gune Kudeatzailearekin

en: Started update check on %s
eu: Eguneraketa egiaztapena abiatuta hemen: %s

en: Starting download of %s
eu: %s-ren jeisketa hasiera

en: Starting upload of %s
eu: %s-ren igoera hasiera

en: Starts the local site in the given path
eu: Tokiko gunea abiatzen du emaniko helburuan

en: State or province:
eu: Estatua edo herrialdea:

en: Status
eu: Egoera

en: Status:
eu: Egoera:

en: Stop and remove &all
eu: &Gelditu eta ezabatu denak

en: Street:
eu: Kalea:

en: Subject of certificate
eu: Egiaztagiri gaia

en: Successful transfers
eu: Ongi eskualdaturik

en: Summary of test results:
eu: Azterketa emaitzen laburpena:

en: Suspend now
eu: Egoneratu orain

en: Symlinks to files are not affected by this choice, such symlinks are always deleted.
eu: Agirietarako sinbloturek ez dute eraginik hautapen honekin, simloturak betik ezabatzen dira.

en: Synchronized browsing
eu: Bilaketa aldiberetua

en: Synchronized browsing has been disabled.
eu: Bilaketa aldiberetua ezgaitua izan da.

en: Syntax error
eu: Joskera akatsa

en: Syntax error in command line
eu: Joskera akatsa agindu lerroan

en: System
eu: Sistema

en: System limit of open files exceeded
eu: Sistemaren irekitako agiri muga gaindituta

en: System's network subsystem has failed
eu: Sistemaren sare azpisistema hutsegitea

en: T&oolbar
eu: &Tresnabarra

en: TLS connection established, sending HTTP request
eu: TLS elkarketa ezarrita, HTTP eskabidea bidaltzen

en: TLS connection established, waiting for welcome message...
eu: TLS elkarketa ezarrita, ongi etorri mezua itxaroten...

en: TLS connection established.
eu: TLS elkarketa ezarrita.

en: TTL expired
eu: TTL agortuta

en: Target file already exists
eu: Xedea agiria jadanik badago

en: Target file:
eu: Xede agiria:

en: Target filename already exists!
eu: Xedea agiria jadanik badago!

en: Target filename already exists, really continue?
eu: Xedea agiria jadanik badago, egitan jarraitu?

en: Temporary failure in name resolution
eu: Aldibaterako hutsegitea izen erabakitzean

en: Test results
eu: Azterketa emaitzak

en: Testing resume capabilities of server
eu: Aztertu zerbitzariaren berrekite gaitasunak

en: The Site Manager is opened in another instance of FileZilla 3.
    Do you want to continue? Any changes made in the Site Manager won't be saved then.
eu: Gune Kudeatzailea FileZilla 3-ren beste eskabide batean irekita dago.
    Jarraitzea nahi duzu? Gune Kudeatzailean eginiko aldaketak ez dira gordeko.

en: The Site Manager is opened in another instance of FileZilla 3.
    Please close it or the data cannot be deleted.
eu: Gune Kudeatzailea FileZilla 3-ren beste eskabide batean irekita dago.
    Mesedez itxi hura edo datuak ezin izango dira ezabatu.

en: The XML document is not well-formed: %s
eu: XML agiria ez dago ongi-osatua: %s

en: The address you entered was: %s
eu: Sartu duzun helbidea zen: %s

en: The ai_family member is not supported
eu: ai_sendi kidea ez dago sostengaturik

en: The ai_socktype member is not supported
eu: ai_sockmota ez dago sostengaturik

en: The bookmark could not be added.
eu: Ezin da lastermarka gehitu.

en: The bookmarks could not be cleared.
eu: Ezin dira lastermarkak garbitu.

en: The connection is encrypted. Click icon for details.
eu: Elkarketa enkriptaturik dago. Klikatu ikurra xehetasunetarako.

en: The custom date format is invalid or contains unsupported format specifiers.
eu: Norbere egun heuskarria baliogabea da edo sostengu gabeko heuskarri adierazleak ditu.

en: The custom login sequence cannot be empty.
eu: Norbere saio-haste sekuentzia ezin da hutsik egon.

en: The custom time format is invalid or contains unsupported format specifiers.
eu: Norbere ordu heuskarria baliogabea da edo sostengu gabeko heuskarri adierazleak ditu.

en: The data connection could not be established: %s
eu: Datu elkarketa ezin da ezarri: %s

en: The default editor for text files could not be found.
eu: Idazki agirientzako berezko editatzailea ezin da aurkitu.

en: The default editor for text files is '%s'.
eu: Idazki agirientzako berezko editatzailea '%s' da.

en: The entered filter name already exists, please choose a different name.
eu: Sartutako iragazki izena jadanik badago, mesedez hautatu beste izen bat.

en: The extension '%s' does already exist in the list
eu: '%s' luzapena jadanik badago zerrendan

en: The file %s already exists.
    Please enter a new name:
eu: %s agiria jadanik badago.
    Mesedez sartu izen berri bat:

en: The file '%s' cannot be opened:
    The associated program (%s) could not be found.
    Please check your filetype associations.
eu: '%s' agiria ezin da ireki:
    Elkarturiko programa (%s) ezin izan da aurkitu.
    Mesedez egiaztatu zure agirimota elkarketak.

en: The file '%s' could not be loaded or does not contain a private key.
eu: '%s' agiria ezin da gertatu edo ez du giltza pribatu bat.

en: The file '%s' could not be loaded.
eu: '%s' agiria ezin da gertatu.

en: The file '%s' could not be opened:
    No program has been associated on your system with this file type.
eu: '%s' agiria ezin da ireki:
    Ez da programarik elkartu zure sisteman agiri mota honentzat.

en: The file '%s' could not be opened:
    The associated command failed
eu: '%s' agiria ezin da ireki:
    Elkarturiko agindu hutsegitea

en: The file '%s' is not in a format supported by FileZilla.
    The file is also password protected. Password protected keyfiles are not supported by FileZilla yet.
    Would you like to convert it into a supported, unprotected format?
eu: '%s' agiria ez da FileZillak sostengatzen duen heuskarri batekoa.
    Agiri hau sarhitzez babestua ere badago. Sarhitzez babesturiko giltzagiriak oraindik ez daude sostengaturik FileZillan.
    Nahi duzu heuskarri sostengatu, babesgabe batera bihurtzea?

en: The file '%s' is not in a format supported by FileZilla.
    Would you like to convert it into a supported format?
eu: '%s' agiria ez da FileZillak sostengatzen duen heuskarri batekoa.
    Heuskarri sostengatu batera bihurtzea nahi duzu?

en: The file '%s' is password protected. Password protected keyfiles are not supported by FileZilla yet.
    Would you like to convert it into an unprotected file?
eu: '%s' sarhitzez babestua dago. Sarhitzez babesturiko giltza-agiriak ez daude sostengaturik FileZillan.
    Nahi duzu babestu gabeko agiri batera bihurtzea?

en: The file selected as default editor does not exist.
eu: Berezko editatzaile bezala hautaturiko agiria ez dago.

en: The file you have selected contains site manager data from a previous version of FileZilla.
    Due to differences in the storage format, only host, port, username and password will be imported.
    Continue with the import?
eu: Hautatu duzun agiriak FileZillaren aurreko bertsio baten gune kudeatzaile datuak ditu.
    Biltegiratze heuskarrian dagoen ezberdintasunagaitik, hostalaria, ataka, erabiltzaile-izena eta sarhitza bakarrik inportatuko dira.
    Jarraitu inportazioarekin?

en: The filename column can neither be hidden nor moved.
eu: Agirizen zutabea ezin da ez ezkutatu ez mugitu.

en: The filename column cannot be hidden.
eu: Agirizen zutabea ezin da ezkutatu.

en: The following character will be replaced: %s
eu: Hurrengo hizkiak ordeztuko dira: %s

en: The following characters will be replaced: %s
eu: Hurrengo hizkiak ordeztu egingo dira: %s

en: The following files are currently being edited:
eu: Hurrengo agiriak orain editatzen ari dira:

en: The free open source FTP solution
eu: Iturburu irekiko FTP konponbide askea

en: The global bookmarks could not be saved.
eu: Lastermarka orokorrak ezin dira gorde.

en: The higher the debug level, the more information will be displayed in the message log. Displaying debug information has a negative impact on performance.
eu: Garbiketa maila handiena, argibide gehiago erakutsiko da mezu oharrean. Garbiketa argibideak ezgaitzeak eragin kaltegarria du egintzan.

en: The limit needs to be between 1 and 2000 MiB
eu: Muga 1 eta 2000 MiB artekoa izan behar da

en: The local directory '%s' is not below the synchronization root (%s).
    Disable synchronized browsing and continue changing the local directory?
eu: '%s' tokiko zuzenbidea ez dago aldiberetze erroaren (%s) azpian.
    Ezgaitu bilaketa aldiberetua eta jarraitu tokiko zuzenbidea aldatzen?

en: The lowest available port has to be less or equal than the highest available port.
eu: Ataka eskuragarri apalena ataka eskuragarri handienaren berdina edo txikiagoa izan behar da.

en: The new version could not be downloaded, please retry later.
eu: Bertsio berria ezin da jeitsi, mesedez saiatu geroago.

en: The new version has been saved in your Downloads directory.
eu: Bertsio berria zure Jeisketa zuzenbidean gorde da.

en: The queue will not be saved.
eu: Lerroa ez da gordeko.

en: The remote directory '%s' is not below the synchronization root (%s).
    Disable synchronized browsing and continue changing the remote directory?
eu: '%s' hurruneko zuzenbidea ez dago aldiberetze erroaren (%s) azpian.
    Ezgaitu bilaketa aldiberetua eta jarraitu hurruneko zuzenbidea aldatzen?

en: The selected categories have been imported.
eu: Hatutaturiko kategoriak inportatuak izan dira.

en: The selected file contains importable data for the following categories:
eu: Hatutaturiko agiriak datu inportagarriak ditu hurrengo kategorientzat:

en: The selected file is already being edited:
eu: Hautaturiko agiria jadanik editatzen hasita dago:

en: The selected file is still opened in some other program, please close it.
eu: Hatutaturiko agiria oraindik beste programaren batean irekita dago, mesedez itxi hura.

en: The server could not be added.
eu: Zerbitzaria ezin da gehitu.

en: The server sent an unexpected or unrecognized reply.
eu: Zerbitzariak ustekabeko edo ezagungabeko erantzun bat bidali du.

en: The server uses following charset encoding for filenames:
eu: Zerbitzariak hurrengo hizki-kodeaketa erabiltzen du agirizenentzat:

en: The server's certificate is unknown. Please carefully examine the certificate to make sure the server can be trusted.
eu: Zerbitzariaren egiaztagiria ezezaguna da. Mesedez aztertu kontu handiz egiaztagiria zerbitzaria fidagarria izan daitekeelaz zihurtatzeko.

en: The server's host key does not match the key that has been cached. This means that either the administrator has changed the host key, or you are actually trying to connect to another computer pretending to be the server.
eu: Zerbitzariaren hostalari giltza ez dator bat katxeatu den giltzarekin. Honek esanahi du administratzaileak hostalari giltza aldatu duela, edo beste ordenagailu batera elkartzen saiatzen ari zarela zerbitzaria izateko asmoekin.

en: The server's host key is unknown. You have no guarantee that the server is the computer you think it is.
eu: Zerbitzariaren hostalari giltza ezezaguna da. Ez duzu zerbitzaria uste duzun ordenagailua delaren bermerik.

en: The servname parameter is not supported for ai_socktype
eu: Zerbitzari-izen parametroa ez dago sostengaturik ai_socktmotarako

en: The settings have been imported. You have to restart FileZilla for all settings to have effect.
eu: Ezarpenak inportatu dira. FileZilla berrabiarazi behar duzu ezarpen guztiek eragina izan dezaten.

en: The specified address family is not supported
eu: Adierazitako helbide mota ez dago sostengaturik

en: The specified network name is no longer available
eu: Adierazitako sare izena ez dago eskuragarri gehiago

en: The system will soon reboot unless you click Cancel.
eu: Sistema laister berrabiaraziko da Ezeztatu klikatzen ez baduzu.

en: The system will soon shut down unless you click Cancel.
eu: Sistema laister itzaliko da Ezeztatu klikatzen ez baduzu.

en: The target file already exists.
    Please choose an action.
eu: Xede agiria jadanik badago.
    Mesedez hautatu ekintza bat.

en: The test did not succeed. Do you really want to save the settings?
eu: Azterketa ez da burutu. Egitan nahi duzu ezarpenak gordetzea?

en: The valid backup file %s could not be restored
eu: %s babeskopia agiri baliozkoa ezin da leheneratu

en: Themes
eu: Azalgaiak

en: This filter set cannot be removed.
eu: Iragazki ezarpen hau ezin da kendu.

en: This filter set cannot be renamed.
eu: Iragazki ezarpen hau ezin da berrizendatu.

en: This means that some router and/or firewall is still interfering with FileZilla.
eu: Honek esanahi du bideratzaile eta/edo suhesiren bat oraindik FileZilla eragozten ari dela.

en: This only works if you are not behind a router, else your system would just return your internal address.
eu: Honek bideratzaile baten atzean bazaude bakarrik egiten du lan, zure sistemak ere zure barneko helbidea itzuli dezake.

en: This wizard will help you to properly configure any routers and firewalls you have and tests your configuration.
eu: Laguntzaile honek dituzun bideratzaile eta suhesiak egoki itxuratzen eta zure itxurapena aztertzen lagunduko dizu.

en: Time
eu: Ordua

en: Time formatting
eu: Ordu heuskarria

en: Time&out in seconds:
eu: &Denbora-epea segundutan:

en: Timeout
eu: Denbora-epea

en: Timezone offsets: Server: %d seconds. Local: %d seconds. Difference: %d seconds.
eu: Ordueremu orekak: Zerbitzaria: %d segundu. Tokikoa: %d segundu. Aldea: %d segundu.

en: Title:
eu: Izenburua

en: To compare directories, both file lists have to be aligned.
eu: Zuzenbideak alderatzeko, bi agiri zerrendak lerrokaturik egon behar dira.

en: To do this, the directory trees need to be both shown or both hidden.
eu: Hau egiteko, zuzenbide zuhaitzak bietan agerian edo bietan ezkutuan egon behar dira.

en: To support public key authentication, FileZilla needs to know the private keys to use.
eu: Giltza publiko egiaztapena sostengatzeko, FileZillak erabiltzeko giltza pribatuak jakin behar ditu.

en: Toggle directory comparison. Right-click to change comparison mode.
    
    Colors:
    Yellow: File only exists on one side
    Green: File is newer than the unmarked file on other side
    Red: File sizes different
eu: Aldatu zuzenbide alderaketa. Eskuin-klikatu alderaketa modua aldatzeko.
    
    Margoak:
    Oria: Agiria alde bakarrean dago
    Orlegia: Agiria beste aldeko markatu gabeko agiria baino berriagoa da
    Gorria: Agiri neurri ezberdinak

en: Toggle synchronized browsing.
    If enabled, navigating the local directory hierarchy will also change the directory on the server accordingly and vice versa.
eu: Aldatu bilaketa aldiberetua.
    Gaituta badago, tokiko zuzenbide hierarkian nabigatzeak zerbitzariko zuzenbidea ere ondorioz aldatzen du eta alderantziz.

en: Toggles processing of the transfer queue
eu: Eskualdaketa lerroaren prozesapena aldatzen du

en: Toggles the display of the local directory tree
eu: Tokiko zuzenbide zuhaitz erakuspena aldatzen du

en: Toggles the display of the message log
eu: Mezu oharraren erakuspena aldatzen du

en: Toggles the display of the remote directory tree
eu: Hurruneko zuzenbide zuhaitz erakuspena aldatzen du

en: Toggles the display of the transfer queue
eu: Eskualdaketa lerroaren erakuspena aldatzen du

en: Too long header line
eu: Idazburu lerro luzeegia

en: Too many redirects
eu: Berbideratze gehiegi

en: Trace:
eu: Aztarna:

en: Transfer
eu: Eskualdaketa

en: Transfer &direction
eu: Eskualdaketa &norabidea

en: Transfer &type
eu: E&skualdaketa mota

en: Transfer Mode
eu: Eskualdaketa Modua

en: Transfer Queue
eu: Eskualdaketa Lerroa

en: Transfer Settings
eu: Eskualdaketa Ezarpenak

en: Transfer connection interrupted: %s
eu: Eskualdaketa elkarketa etenda: %s

en: Transferred data got tainted.
eu: Eskualdaturiko datuak kutsatua.

en: Transferring
eu: Eskualdatzen

en: Transfers
eu: Eskualdaketak

en: Transfers finished
eu: Eskualdaketak amaituta

en: Treat files &without extension as ASCII file
eu: &Tratatu luzapen gabeko agiriak ASCII agiri bezala

en: Treat the &following filetypes as ASCII files:
eu: Tratatu &hurrengo agirimotak ASCII agiri bezala:

en: Trust changed Hostkey:
eu: Sinetsi aldaturiko Hostalari-giltza:

en: Trust new Hostkey:
eu: Sinetsi Hostalari-giltza berria:

en: Trust the new key and carry on connecting?
eu: Sinetsi hostalari-giltza berria eta elkarketa burutu?

en: Trust this certificate and carry on connecting?
eu: Sinetsi egiaztagiri hau eta elkarketa burutu?

en: Trust this host and carry on connecting?
eu: Sinetsi hostalari hau eta elkarketa burutu?

en: Try again
eu: Saiatu berriro

en: Type
eu: Mota

en: Type of FTP Proxy:
eu: FTP Proxy mota:

en: Type of generic proxy:
eu: Proxy generiko mota:

en: U&pload
eu: &Igo

en: U&pload limit:
eu: Igoera m&uga:

en: U&se filetype associations if available
eu: Erabili agiri&mota elkarketak eskuragarri badaude

en: U&se system defaults
eu: E&rabili sistemaren berezkoak

en: USER@&HOST
eu: E&RABILTZAILEA@HOSTALARIA

en: Unassigned error code %d
eu: Esleitu gabeko akats kodea %d

en: Unit:
eu: Unitatea:

en: Unknown
eu: Ezezaguna

en: Unknown FTP proxy type, cannot generate login sequence.
eu: FTP proxy mota ezezaguna, ezinezkoa saio-haste sekuentzia sortzea.

en: Unknown SOCKS protocol version: %d
eu: SOCKS protokolo bertsio ezezaguna: %d

en: Unknown certificate
eu: Egiaztagiri ezezaguna

en: Unknown error opening the file. Make sure the file can be accessed and is a well-formed XML document.
eu: Akats ezezaguna agiria irekitzerakoan. Zihurtatu agiriak sarbidea duela eta ongi-osaturiko XML agiria dela.

en: Unknown host key
eu: Hostalari giltza ezezaguna

en: Unknown protocol version of SOCKS Username/Password Authentication subnegotiation: %d
eu: SOCKS Erabiltzaile-izen/Sarhitz Egiaztapen azpinegoziaketa protokolo bertsio ezezaguna: %d

en: Unknown root element, the file does not appear to be generated by FileZilla.
eu: Erro elementu ezezaguna, agiriak ez dirudi FileZillak sortua denik.

en: Unless these problems get fixed, active mode FTP will not work and passive mode has to be used.
eu: Arazo hauek zuzendu arte, FTP modu aktiboak ez du lanik egingo eta modu pasiboa erabiliko da.

en: Unless this problem gets fixed, active mode FTP will not work and passive mode has to be used.
eu: Arazo hau zuzendu arte, FTP modu aktiboak ez du lanik egingo eta modu pasiboa erabiliko da.

en: Unsupported certificate type
eu: Egiaztagiri mota sostengatu gabea

en: Unsupported redirect
eu: Sostengatu gabeko berzuzentzea

en: Up&load and unedit
eu: &Igo eta deseditatu

en: Updates
eu: Eguneraketak

en: Upload
eu: Igo

en: Upload failed
eu: Igoera hutsegitea

en: Upload limit: %s/s
eu: Igoera muga: %s/s

en: Upload limit: none
eu: Igoera muga: ezer ez

en: Upload selected directory
eu: Igo hautaturiko zuzenbidea

en: Upload selected files and directories
eu: Igo hautaturiko agiriak eta zuzenbideak

en: Upload this file back to the server?
eu: Igo agiri hau atzera zerbitzarira?

en: Upload this file to the server?
eu: Igo agiri hau zerbitzarira?

en: Uploading
eu: Eguneraketa

en: Uploading and pending removal
eu: Igotzen eta kentzeko zain

en: Uploading and unediting
eu: Igotzen eta deseditatzen

en: Use &custom charset
eu: Erabili &norbere hizki-kodea

en: Use &custom editor:
eu: Erabili &norbere editatzailea:

en: Use &default editor for text files
eu: Erabili &idazki agirientzako berezko editatzailea

en: Use &synchronized browsing
eu: &Erabili aldibereturiko bilaketa

en: Use UTF-8 if the server supports it, else use local charset.
eu: Erabili UTF-8 zerbitzariak sostengatzen badu, erabili ere tokiko hizki-kodea.

en: Use default action
eu: Erabili berezko ekintza

en: Use explicit FTP over TLS if available
eu: Erabili FTP esplizitoa TLS gain eskuragarri badago

en: Use server currently connected to
eu: Erabili orain elkarturik dagoen zerbitzaria

en: Use server from site manager
eu: Erabili gune kudeatzailetiko zerbitzaria

en: Use system &defaults
eu: Erabili &sistemaren berezkoak

en: Use the following IP address:
eu: Erabili hurrengo IP helbideak:

en: Use the following port range:
eu: Erabili hurrengo ataka maila:

en: Use the server's external IP address instead
eu: Erabili zerbitzariaren kanpoko IP helbidea ordez

en: Use this if you're behind a router and have a static external IP address.
eu: Erabili hau bideratzaile baten atzean bazaude eta kanpoko IP helbide aldagaitz bat baduzu.

en: Use this option if you have a dynamic IP address. FileZilla will contact the above server once each session as soon as you use active mode for the first time. Only the version of FileZilla you're using is submitted to the server.
eu: Erabili aukera hau IP helbide aldakor bat baduzu. FileZilla gaineko zerbitzariarekin harremanduko da saio bakoitzean modu aktiboa lehen aldiz erabiltzen duzun bezain laister. Zu erabiltzen ari zaren FileZilla bertsioa bakarrik aurkezten da zerbitzarira.

en: User:
eu: Erabiltzailea:

en: Username cannot be a series of spaces
eu: Erabiltzaile-izena ezin da hutsarte jarraiak izan

en: Using proxy %s
eu: %s proxya erabiltzen

en: Using the wrong charset can result in filenames not displaying properly.
eu: Hizki-kode okerra erabiltzeak agirizenak egoki ez erakustea eragin dezake.

en: Valid from:
eu: Baliogarria hemendik:

en: Valid to:
eu: Baliagarria hona:

en: Verbose log messages from wxWidgets
eu: Ohar mezu berritsuak wxWidgets-tik

en: Verifying certificate...
eu: Egiaztagiria egiaztatzen...

en: Version:
eu: Bertsioa:

en: Very high
eu: Oso handia

en: View hidden option set, but unsupported by server
eu: Ikusi ezkutuko aukera ezarpena, baina sostengatu gabea zerbitzariaren aldetik

en: View/Edit
eu: Ikusi/Editatu

en: Visible columns
eu: Zutabe ikusgarriak

en: W&rite
eu: &Idatzi

en: Waiting
eu: Itxaroten

en: Waiting for browsing connection
eu: Bilatzaile elkarketari itxaroten

en: Waiting for password
eu: Sarhitza itxaroten

en: Waiting for transfer to be cancelled
eu: Eskualdaketari itxaroten ezeztatzeko

en: Waiting to retry...
eu: Bersaiatzeko itxaroten...

en: Warning!
    
    A bug in Windows causes problems with FileZilla
    
    The bug occurs if you have
    - Windows Server 2003 or XP 64
    - Windows Firewall enabled
    - Application Layer Gateway service enabled
    See http://support.microsoft.com/kb/931130 for background information.
    
    Unless you either disable Windows Firewall or the Application Layer Gateway service,
    FileZilla will timeout on big transfers.
eu: Kontuz!
    
    Windows-eko akats batek arazoak sortzen ditu FileZilla-rekin
    
    Akatsa gertatzen da baldin baduzu
    - Windows Server 2003 edo XP 64
    - Windows Suhesia gaituta
    - Aplikazio Geruza Atebidea zerbitzua gaituta
    Ikusi http://support.microsoft.com/kb/931130 aurreko argibideetarako.
    
    Windows Suhesia edo Aplikazio Geruza Atebide zerbitzua ezgaitzen ez baduzu,
    FileZilla denboraz kanpo geldituko da eskualdaketa handietan.

en: Warning, ignoring data connection from wrong IP.
eu: Kontuz, IP okerretiko datu elkarketa ezikusten.

en: Warning, use nightly builds at your own risk.
    No support is given for nightly builds.
    Nightly builds may not work as expected and might even damage your system.
    
    Do you really want to check for nightly builds?
eu: Kontuz, erabili gau eraiketak zeure arriskupean.
    Ez da sostengurik ematen gau eraiketentzat.
    Gau eraiketek baditeke ez lan egitea itxaroten den bezala eta zure sistema kaltetu dezakete.
    
    Egitan nahi duzu gau eraiketarik dagoen egiaztatzea?

en: Warning: Potential security breach!
eu: Kontuz: Ahalezko segurtasun haustura!

en: Welcome to FileZilla
eu: Ongi etorri FileZillara

en: What's new
eu: Zer berri

en: What's new:
eu: Zer berri:

en: When allowing FileZilla to remember passwords, you can reconnnect without having to re-enter a password after restarting FileZilla.
eu: FileZillari sarhitzak gogoratzea ahalbidetutakoan, FileZilla berrabiarazi ondoren sarhitza ber-sartu behar izan gabe elkartu zaitezke.

en: When enabled, characters that are not supported by the local operating system in filenames are replaced if downloading such a file.
eu: Gaituta dagoenean, tokiko sistema eragileak agirizenean sostengatzen ez dituen hizkiak ordeztu egiten dira agiri bat bezala jeisten bada.

en: When st&arting a new connection while already connected:
eu: &Elkarketa berri bat hasterakoan jadanik elkarturik:

en: Widescreen
eu: Ikusleiho-zabala

en: Would you like FileZilla to remember passwords?
eu: FileZillak sarhitzak gogoratzea nahi duzu?

en: Wr&ite
eu: &Idatzi

en: Wrong external IP address
eu: Kanpoko IP helbide okerra

en: Wrong line endings
eu: Lerro amaiera okerrak

en: Yes
eu: Bai

en: You appear to be using an IPv6-only host. This wizard does not support this environment.
eu: Ematen dut IPv6-bakarrik hostalaria erabiltzen ari zarela. Laguntzaile honek ez du inguru hau sostengatzen.

en: You are using the latest version of FileZilla.
eu: FileZilla-ren azken bertsioa erabiltzen ari zara.

en: You can always open this dialog again through the help menu.
eu: Betik ireki dezakezu elkarrizketa hau berriro laguntza menutik

en: You can download the latest version from the FileZilla website:
eu: Azken bertsioa FileZilla-ren webgunetik jeitsi dezakezu:

en: You can leave the port field empty to use the default port.
eu: Ataka eremua hutsik utzi behar duzu berezko ataka erabiltzeko.

en: You can use an x at any position to keep the permission the original files have.
eu: x bat erabili dezakezu edozein tokitan jatorrizko agiriek duten baimenei heusteko.

en: You cannot import settings from FileZilla's own settings directory.
eu: Ezin dituzu FileZilla-ren jabetzako ezarpenen zuzenbidetik ezarpenak inportatu.

en: You cannot replace an invalid character with another invalid character. Please enter a character that is allowed in filenames.
eu: Ezin duzu hizki baliogabe bat beste hizki baliogabe batekin ordeztu. Mesedez sartu agirizenetan ahalbideturik dagoen hizki bat.

en: You did not enter a new name for the file. Overwrite the file instead?
eu: Ez duzu izen berri bat sartu agiriarentzat. Gainidatzi agiria ordez?

en: You have selected at least one symbolic link.
eu: Gutxienez lotura sinboliko bat duzu hautaturik.

en: You have selected more than 10 files for editing, do you really want to continue?
eu: 10 agiri baino gehiago dituzu hautaturik editatzeko, egitan nahi duzu jarraitzea?

en: You have selected more than 10 files or directories to open, do you really want to continue?
eu: 10 agiri edo zuzenbide baino gehiago dituzu hautaturik irekitzeko, egitan nahi duzu jarraitzea?

en: You have to enter a hostname.
eu: Hostalari-izen bat sartu behar duzu.

en: You have to enter a local directory.
eu: Tokiko zuzenbidea bat sartu behar duzu.

en: You have to enter a valid IP address.
eu: Baliozko IP helbide bat sartu behar duzu.

en: You have to enter an account name
eu: Kontu izen bat sartu behar duzu

en: You have to specify a user name
eu: Erabiltzaile izen bat adierazi behar duzu

en: You likely have a router or firewall which erroneously modified the transferred data.
eu: Eskualdaturiko datuak erruz aldatzen dituen bideratzaile edo suhesi bat duzula dirudi.

en: You need to enter a name for the bookmark.
eu: Izen bat sartu behar duzu lastermarkarentzat.

en: You need to enter a name for the log file.
eu: Izen bat sartu behar duzu ohar agiriarentzat.

en: You need to enter a properly quoted command.
eu: Ongi aipaturiko agindua sartu behar duzu.

en: You need to enter a proxy host.
eu: Proxy hostalari bat sartu behar duzu.

en: You need to enter a proxy port in the range from 1 to 65535
eu: Proxy ataka bat sartu behar duzu 1 eta 65535 arteko mailan

en: You need to enter at least one path, empty bookmarks are not supported.
eu: Gutxienez helburu bat sartu behar duzu, lastermarka hutsak ez daude sostengaturik.

en: You need to enter both a local and a remote path to enable synchronized browsing for this bookmark.
eu: Biak sartu behar dituzu Tokiko eta hurruneko helburua lastermarka honentzako bilaketa aldiberetua gaitzeko.

en: You need to enter both a local and a remote path to enable synchronized browsing for this site.
eu: Biak tokiko eta hurruneko helburua sartu behar dituzu gune honetarako bilaketa aldiberetua gaitzeko.

en: You need to specify a local file.
eu: Tokiko agiri bat adierazi behar duzu.

en: You need to specify a remote file.
eu: Hurruneko agiri bat adierazi behar duzu.

en: You need to specify a remote path.
eu: Hurruneko helburu bat adierazi behar duzu.

en: You need to specify a server.
eu: Zerbitzari bat adierazi behar duzu.

en: You should have no problems connecting to other servers, file transfers should work properly.
eu: Ez duzu arazorik izan behar beste zerbitzari batzuetara elkartzeko, agiri eskualdaketak ongi lan egin behar du.

en: Your computer will suspend unless you click Cancel.
eu: Zure ordenagailua egoneratu egingo da Ezeztatu klikatzen ez baduzu.

en: after
eu: ondoren

en: before
eu: aurretik

en: begins with
eu: honekin hasten da

en: bytes
eu: byte

en: contains
eu: du

en: custom
eu: norberea

en: does not contain
eu: ez du

en: does not equal
eu: ez da berdina

en: ends with
eu: honekin amaitzen da

en: equals
eu: berdinak

en: file
eu: agiria

en: fz3temp-lockfile
eu: fz3temp-agiri-blokeatzea

en: fzputtygen could not be started.
    Please make sure this executable exists in the same directory as the main FileZilla executable.
eu: fzputtygen ezin da abiarazi.
    Mesedez zihurtatu exekutagarri hau FileZilla exekutagarri nagusia dagoen zuzenbide berean dagoela.

en: fzsftp could not be started
eu: fzsftp ezin da abiarazi

en: gnutls_certificate_get_peers returned no certificates
eu: gnutls_certificate_get_peers ez du egiaztagiririk itzuli

en: greater than
eu: hau baino gehiago

en: group executable
eu: taldeak exekutagarria

en: group readable
eu: taldeak irakurgarria

en: group writeable
eu: taldeak idazgarria

en: is equal to
eu: honen berdina

en: is set
eu: ezarrita

en: is unset
eu: ezarrigabe

en: less than
eu: hau baino gutxiago

en: matches regex
eu: bat dator regex

en: owner executable
eu: jabeak exekutagarria

en: owner readable
eu: jabeak irakurgarria

en: owner writeable
eu: jabeak idazgarria

en: unknown
eu: ezezaguna

en: world executable
eu: denek exekutagarria

en: world readable
eu: denek irakurgarria

en: world writeable
eu: denek idazgarria
